horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Smyčka z LOPu domů

Tisk

V první části cesty domů mě doprovázel šéfik a bolestivě jsme se přesvědčili, že Luby jsou hrozná díra (v zemi). Pracně nabranou výšku jsme ztratili během pár metrů ostrého sjezdu do centra. Následoval nevyhnutelný krpál ven z Lubů a za odměnu dlouhé klesání směr Krajková. Na pivo jsme si museli chvíli počkat, než ve čtyři dorazila hospodská. A protože mi bylo líto meandrovat domů podél Ohře, střihnul jsem si ještě Slavkov přes Třídomí a Kozí hřbety přes Bošířany, takže z toho bylo nakonec solidních 1500 nastoupaných metrů.

TRASA (77 km)

 

Pramen Ohře

Tisk

Na dlouhé roky plánovanou pouť k prameni Ohře se mi podařilo zlákat otce myšlenky Lukyho. Překvapil mě svým odhodláním a přijel do F.L. na kole z Chodova, ač jsem ho nabádal k obezřetnosti a využití auta nebo vlaku. Cesta tam vedla podél Ohře a příliš neodsejpala. Takže nás těsně před pramenem zkropila bouře, kterou jsme přečkali v děravym altánu (zaplať pánbůh za něj). Tzv. nový pramen Ohře nás příliš nenadchnul, to ten starý (který jsme si po obrátce neplánovaně nenechali ujít) byl daleko sympatičtější. Mé představy o vítězném pivku v Německu (éčka jsme vezli) vzali záhy za své, protože nás začal tlačit čas (a těch hospod jsme taky moc nepotkali). Nakonec tenhle výlet vstoupí do dějin, protože jsme nestihli pivo ani v Chebu, kde Luky taktak chytil poslední vlak, který bral kola (20:06). Bral to jako ponížení, že nedojel až domů, ale i tak to měl velmi slušných 150 km. Já po odjezdu z nádraží ještě povečeřel svůj oblíbený chebský kebab, zasprintoval po stezce přes Tršnice do Frantovek a před devátou už žíznivě lemtal zaslouženýho Černovara na kolonádě.

TRASA (115 km)

Fotografie v plné velikosti

 

Zatopený most na Jesenici

Tisk

Druhý (a želbohu i poslední) den Předkol byl limitován brzkým Aldovo odjezdem, přesto jsme stihli pěknou dopolední vyjížďku po trase Skalka, Cheb, Jesenice (až k zatopenému mostu). Rozlučkové pivko v kempu v Dřenicích, kde musíme příště rozhodně pinknout beach. Já doprovodil Špáču do Varů po trase Zajíc v Kynšperku a Kozlik u Gartnera v Lokti. Stihl jsem pozdravit i část rodiny a večer se nechal odvézt šéfem zpět do lázní.

TRASA (78 km)

Fotografie v plné velikosti

 

Bismarckova rozhledna

Tisk

Krátká odpolední vyjížďka se šéfem, která se do blogu prosadila asi jen proto, že mám fotky z rozhledny. Zklamání ze zavřených hospod Fanynky v Tršnicích, i té v Třebeni vystřídalo nadšení z otevřené restaurace Selský dvůr v Novém Darhově s dobrým Bernardem. Párkrát jsem se tam během pobytu ještě podíval.

TRASA (55 km)

Fotografie v plné velikosti

 

Do Skalné na Nedvěda

Tisk

Časový pres nás donutil zaimprovizovat a letošní Předkola přesunout ze Zruče do Frantovek v rámci mého lázeňského pobytu (tudíž jsem na tom vydělal především já). Chlapci najeli v pátek a v sobotu nás čekala královská etapa, notně zkrácená fotbalovou rozlučkou Pavla Nedvěda ve Skalné, na kterou Špáča sehnal volňásky. Cesta do značné míry kopírovala mou předchozí vyjížďku do Aše, jen v opačném směru. Pěkná byla lesní cesta po čáře z Polné do Aše a i ten fotbal jsme si docela užili (Skalná vs. Královské Poříčí B - 1:4). K večeru jsme ještě stihli ve Frantovkách tenisek.

TRASA (58 km)

Fotografie v plné velikosti

 


Strana 4 z 50

Galerie

Právě připojeni - hostů: 14