horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Lord Of The Dance

Tisk
Kulturní únor v plném proudu, dnes došla řada na můj vánoční dar Barušce. Konečně světová akce v KV aréně a Michael Flatley se svojí show nás rozhodně nezklamal. V podstatě nemám co vytýkat. Představení není zbytečně dlouhý (i s dvaceti minutovou přestávkou dvě hodiny) - ona by se ta  trochu stereotypní irská lidová po pár hodinách přeci jen dost oposlouchala. Stěžejní hromadné stepovací pasáže spojují o dost míň záživné taneční, zpívané a na housle hrané předěly. Představení rozumně graduje a druhá část po přestávce je určitě více strhující. A možná nejlepší kousek si nechala ta banda na přídavek - to byla opravdu pěkná podívaná na dokonale synchronní a zrychlující step. Osobně jsem předpokládal o trochu víc tanečníků, na parketu trsalo maximálně kolem 30 lidí.
 

Avatar

Tisk
Už kdysi dávno v londýnském IMAXu jsem byl doslova uhranut 3D projekcí (až tak, že jsem donutil sestrošku návštěvu kina zopakovat). Na Avatara jsme vyrazili s Baruškou, takže to byl takový test, zda je tento filmový hit schopen zkousnout i člověk, jež nehoví akčnímu žánru a rozhodně upřednostňuje obsah před formou. Test dopadl dobře, ženuška to přežila poměrně ve zdraví. Z mého pohledu skvělý zážitek, ten prostor je omračující. Děj nemá cenu hodnotit, bylo to přímočaré, předvídatelné, pohádkové. Důležité doporučení - pokud možno volte první řadu kinosálu, mně osobně těch několik řad lidí přede mnou trochu kazilo realistický zážitek.
 

Corolla na odstřel

Tisk

5.12. 2009 dostala corollka pěkně nařezáno. Osudným se jí stalo odbočování vlevo, při kterém jsem bohužel musel dát přednost protijedoucím vozidlům, a tak jsem zastavil. Blinkr blikal, všechna brzdová světla svítila (a že je má E11ka hodně výrazný), bohužel vodič focusu nás nevímjak přehlédl a docela solidně to do nás zezadu našil.

Celý článek...
 

Radůza

Tisk

Asi se můžeme těšit na nové album... soudím podle toho, kolik nových písniček Radůza představila. Jelikož mám, myslím, naposlouchaná všechna její alba, tak mě překvapilo (mile), kolik neznámých věcí zahrála. S klavírem a kytarou jsem neznal nic, na fňuknu to bylo tak půl na půl staré a nové věci.

Celý článek...
 

Thomas Brussig - Hrdinové jako my

Tisk
Upřímně řečeno mě překvapuje, že jsem tuhle tlustou knihu dočetl do konce. Klaus Uhltzscht (by mě zajímalo, jestli takový příjmení opravdu může existovat) vypráví svůj životní příběh plného zmaru a nepochopení v období studené války. Despoticky ignorantský otec, chorobně přepečlivá matka, obrovské sexuální problémy vedoucí k perverznímu chování. Kritikou román označován za "vynikající satiru naší doby", pro mě to bylo jen nepříliš záživné německé čtení.
 


Strana 41 z 50

Galerie

Právě připojeni - hostů: 24