horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Reflex - Bohatí ať platí

Tisk
Onehdá jsem v Reflexu narazil na zajímavý článek, který už je přístupný i online. Tak si ho přečtěte tady a zamyslete se.
 

Tereza Boučková - Rok kohouta

Tisk
Tuhle knížku jsem četl déle než je obvyklé (nějak mi doprostřed románu vlezlo stěhování), naštěstí v tomto případě nebyl problém navazovat na předchozí děj. Barušce se od půlky zdála tahle autobiografie příliš jednotvárná a "ubrečená", já ten pocit díky prodlevám v četbě až tolik neměl. Na každej pád je to dost drsný čtení a životě s dvouma adoptovanejma rómama, kdy i sebevětší snaha o výchovu narážela na genetické předpoklady obou autorčiných synů (Lukáš, Patrik). Věru složitý život...
 

Sezóna 2008 / 2009 - konec kariéry č.2

Tisk

I letos jsme celkem bez zaváhání (až na odevzdanou prohru v Sokolově) zvládli vyhrát naši soutěž. Výrazně hůře už se nám ale vedlo v barážovém boji o druhou ligu. Zatímco vloni jsme Domažlice suverénně přejeli, tento víkend jsme je po boji přetlačili jen doma (73:71) a v nedělním zápase podlehli (59:75). O šance na zisk z prodeje ligy nás připravila druhá čtvrtka (4:31!), první i třetí čtvrtku jsme vyhráli, poslední projeli jen o 3 bodíky. Vše podstatné najdete ve statistikách (ke stažení níže), stačí jen dodat, že to byl (zřejmě ;-) poslední zápas mojí kariéry. Říkám to upřímně - k osobitému nahlížení našich mladejch hvězd (vyjímám bojovníka Hálise) na KOLEKTIVNÍ hru s MAXIMÁLNÍM nasazením mám hodně vyhraněnej názor a takovej basket mě nebaví. Howgh.

Detailní statistiky ze sezóny poctivě zpracovával Zaškin a najdete je na tomhle místě.

 

kOPIS xTrEAM 2009

Tisk

Původně jsem chtěl mít před tradiční sportovní akcí už něco najeto, ale vzhledem k okolnostem (a počasí) to letos vypadá na stejně mizerný cyklo výkony, jako loni (a předloni, sakra!). Tudíž jsem nedokázal posbírat dost odvahy vyrazit s Danem a Kráťou v osm ráno směr Božák, ani jsem alibisticky nejel s ostatníma cyklobusem, alébrž jsem se rozhodl pro sólo stíhací jízdu - místem střetu se měla stát pivnice U Medvěda v Horní Blatné.

Vyrazit jsem hodlal v jedenáct a pohodovou jízdou přes Děpoltky, Oldřichov a Pernink jsem měl být v jednu v Blatný. Jenže. V 11 jsem to nestihl (vstal jsem příliš brzo, což mě uchlácholilo, a tak jsem ještě doma cosi přivrtával na zeď), a navíc jsem se ještě před odjezdem rozhodl pro výměnu podezřele vyměklé duše. Nakonec jsem razil přesně v poledne, pročež jsem musel řádně kopnout do vrtule a bohužel jet nejpřímější cestou, tudíž po hlavní. Zejména kopec Merklín - Pernink mě nepříjemně překvapil svou neústupnou vytrvalostí, navíc jsem při vjezdu do Perninku znovu píchnul přední kolo, takže jsem v rozmezí jedné hodiny znovu měnil duši (vrátil jsem tam tu ranní splaskávající).

Tu bandu jsem ale v Blatný stihl, akorát jim začali nosit oběd. Bohužel pro ně neměli trpělivost počkat, než i já naplním útroby, což se jim stalo osudným. Sedět se mnou vydržel jen Dan a záhy se ukázalo, že pouze my dva (a doprovodný vůz a vlastně ještě dva kolobrndaři) věděli, kudy vede další plánovaná trasa. Zbytek týmu se nekontrolovatelně spustil do Potůčků, takže si to, panáčci, museli na Jelení vyšlápnout přes Německo do krpálku. My, jedoucí správnou cestou po běžkařské magistrále, jsme aspoň měli čas trochu vyplenit doprovodné vozidlo, bohužel se chladil jen Staropramen a snad ještě horší Budvar v plechovkách. Nad Jelením jsme se konečně všici střetli, následoval sjezd na přebuzské pivo a pak už šmahem na Šindelku, kde se buřtovalo, chlastalo, kecalo, smálo a nakonec i spalo.


TRASA: Vary - Otovice - Podlesí - Velký Rybník - Hroznětín - Merklín - Pstruží - Pernink - Horní Blatná - Jelení - Přebuz - Krásná Lípa - Šindelová ... (53 km)

 

Hurá na Krudum

Tisk
Pozn. vydavatele: článek o Lukyho prvním jarním cyklo výletu si přečtěte tady.
 


Strana 41 z 46

Galerie

Právě připojeni - hostů: 50