horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Kožo

Tisk

konselak09_2V sobotu jsem si přivodil kolaps příčně pruhovanýho svalstva. V Sokolově jsem hájil chodovský barvy v Konšelském poháru ve fotbálku, tzn. 5 zápasů po 2x 10 minutách. Má jasná předsevzetí o tom, že se budu šetřit na večerní mistrák v basketu vzala záhy za své, protože nás za a) bylo málo (dva lidi na střídání) a za b) běhavých typů byl nedostatek. Obhajovali jsme loňský titul, ale byla to bída. Ve skupině jsme ze tří zápasů vyhráli jedinej, přesto jsme na bláznivou kombinaci (celkové skóre, vzájemný zápas) postoupili do semifinále.

Celý článek...
 

Opar

Tisk
Na opary jsem nikdy netrpěl a dost mi to vyhovovalo. Jenže na starý kolena se to nějak zvrtlo - druhej opar v krátký době (tzn. tak půl roku, dny starší jsou mimo mou paměťovou rozlišovací schopnost). Zkusil jsem vygůglit "opar" a asi nejzásadnější informace je ta, že pokud chytneš opar jednou, už se ho nezbavíš. Sakra práce! Zkrátka vir, kterej ho způsobuje (sviňák Herpes simplex 1, na dvojku se radši ani neptejte) si pěkně podřimuje v hostitelském těle, a jak cítí svojí šanci, vyraší. Spouštěče jsou obligátní - snížená imunita, nachlazení, stres... S tím stresem to je zajímavý. Jsem čím dál silněji přesvědčenej (byť ryzí pragmatik a militantní odpůrce všech šarlatánskejch praktik i teorií) o tom, že za širokou škálou lidských neduhů (v čele s klasickým nachcípáním) stojí nalomená psychika. Živoucím důkazem je mi, vždy jako tuřín zdravý, Špáča. A proto buďte nedeprimovatelní, budete i zdraví!

PS. Závěrečnou výzvu si nenechte zvošklivit faktem, že vám ji předhazuje starý trudomyslňák - náhodou usilovně pracuju na změně a celkem se mi to daří (zatím nezvládám jen období listopad - březen)


 

Radek John - Memento

Tisk

Knížku jsem si vzal na kurs do Frýdku a asi na dvoustý straně ve mně převládl neodbytný pocit, že už jsem jí jednou četl. Což ovšem neznamená, že bych si z ní pamatoval víc než pár nevýznamných scén - to je ta moje paměť. Možná nejznámější Johnovo dílo pojednává o drogové závislosti hlavního hrdiny Michala Otavy, od které ho nedokáže odradit hyper ochranářská matka, ani feťačka Eva, natož kriminál a ústavní léčebny. Knížka je psaná zkratkovitou formou, což jí svědčí - umocňuje to hrůzostrašnost životní situace lidí propadlých droze. Nedávno jsem se někde dočetl, že autor před jejím napsáním opravdu pronikl do feťácké party, účastnil se jízd po pražských bytech a osobně drogu vyzkoušel.

Až přijde čas, tak dám Memento přečíst Viktorce. Pokud k tomu ještě zkoukne film Requiem za sen, tak si bude moct udělat dokonalou představu o tom, kam může vést experimentování s drogama.

 

Prodám-li zápas, hledím hrát tak, aby to nebylo moc vokatý

Tisk

Nadpis berte s nadsázkou, ale první třetinu to včera opravdu vypadalo, jako by celý plzeňský tým navštívil před zápasem sázkovou kancelář a nedokázal to zahrát trochu nenápadně. Od prvního buly se ploužilo po hřišti pět borců v modrém bez nasazení, připomínalo mi to veřejný bruslení. Slávistum stačilo třikrát zrychlit (z toho dvakrát v oslabení!) a ve 14. minutě bylo po zápase. Očekávám, že po skončení série Stračena oznámí, že dohrával zraněnej - včera to nebyl vůbec on. Jeho výkonu se přizpůsobil zbytek lajny (Vostřák neviditelnej, Vlasák namazal Slávii na gól) a každýmu je jasný, že bez první lajny nemá Škodovka šanci na úspěch. Ale nechtějme nemožné, on je tak trochu zázrak, že se tenhle tým dostal do semi. A třeba se ještě zítra aspoň pokusí v Praze sérii zdramatizovat.

Za stavu 1:5 jsme na začátku třetí třetiny opustili ČEZ arénu, coby dalecí přespolní jsme měli nárok na klidné vyjetí z Plzně. Ale muselo to být hezký, když na konci i za stavu 1:6 obíhala stadionem mexická vlna  a děkovalo se Lasselsbergeru za celou sezónu...

 

Metalovej koncík

Tisk
Onehdá jsem v Medůze viděl rozdávat lístky na koncert kapely Lordi, a protože ten koncert byl v Plzni, a protože můj hlavní dárek (Tropical Islands) se potácí na hraně proveditelnosti (resp. už se z ní nejspíš odporoučel), tak jsem dva lupeny na ten hardrockovej běs věnoval Barušce k narozkám. Dalo se předpokládat, že bude chtít za kulturou vyrazit s manželem, a tak jsem se včera v rachotě chca nechca naladil na metalovou strunu a ve čtyři jsme společně vyrazili nach Pilsen.
Celý článek...
 


Strana 42 z 46

Galerie

Právě připojeni - hostů: 53