horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Konec jedné série

Tisk
Ve světě sportu platí bez výjimek, že každá série jednou končí. I naše vítězná cesta basketbalovým přeborem dospěla včera ke svému cíli. Trvalo to celkem 21 zápasů tu bezstarostných, onde dramatických vítězstvích, až jsme v tom 22. našli přemožitele. Je fakt, že Sokolov proti nám postavil v podstatě druholigovej mančaft, rozhodčí (byť ligoví) dost často pískali naprostý nesmysly, ale nic z toho neomlouvá naší odevzdanou hru. Netvrdím, že jsme měli vyhrát, ale určitě jsme to mohli zkusit. Jenže my už jsme tam prohrát přijeli. Skoři se ani nenamáhal nastoupit, obrana tradičně tragická, v útoku bezradnost a rychlý zahazování míče. Jedinej hráč, kterej snese přísnější měřítko je příkladný bojovník Randýs, kterej nastoupil s bolestivým moribundusem, a na jehož hru v obraně je vždycky radost pohledět. Prohra po pěti letech (z toho jsme tři roky soutěž nehráli :-) není žádná tragédie. Ještě pořád máme velkou šanci i letos celou soutěž vyhrát. Ale začínám se ptát, jestli má příští sezóna nějaký smysl.
 

Jsou důchodci ohrožení finanční krizí?

Tisk
Paroubek mě zase rozčílil. A možná ještě víc mě naštval Šimůnek, že mu ty jeho nesmysly nedokázal prostou argumentací omlátit o palici.
Celý článek...
 

Michal Viewegh - Román pro muže

Tisk
Viewegh je výbornej spisovatel a v téhle knize to jen potvrzuje. Jako člověk mi sice dvakrát nesedí (přijde mi divnej), ale Román pro muže jsem přečetl jedním dechem. Autor má prostě ten dar (nebo chcete-li um) psát poutavě, srozumitelně a bez nudných pasáží. Na pozadí příběhu tří sourozenců (Cyril, Bruno, Aneta), jedné striptérky (Tali) a dvou kamarádů (René, Šimi) se celou knihou jako černý had proplétá téma smrti, nechybí samozřejmě sex, ale trochu překvapivě také úvahy o Bohu. Líbí se mi dovedné propojení s dobovou politickou situací i vtipně zakomponovaný pseudoautobiografický příběh. Jediná věc, která v mých očích srážela jedinečnou realističnost (čtivost spíš naopak ;-), byl místy až příliš nevybíravý slovník hlavních hrdinů - i když je možný, že se tímhle způsobem lidi opravdu dorozumívají, v kterémžto případě opět žiju v unrealu.
 

Překopal jsem horovi.info

Tisk

Jak známo, kovářovic kobyla chodí bosa. Takže zatímco jsem vloni vytvářel (www.podivin.eu) a přetvářel (www.sdhchodov.cz) spřátelené weby, na horovi.info jsem už pár let ani nešáhnul. Samozřejmě, Viktorčiny stránky se snažím udržovat alespoň obsahově, ale to je dlouhodobá priorita, na kterou se nemůžu vymlouvat.

Celý článek...
 

Co z tebe bude

Tisk
Nenáročná sbírka povídek ze študáckého prostředí od těchto autorů: Ladislav Pecháček, Iva Pekárková, Pavel Brycz, Jaroslav Rudiš, Josef Moník, Martin Šmaus, Michal Pohanka. Hned první povídka od autora Básníků Ladislava Pecháčka mě nadchla - takhle zlehka a s humorem bych chtěl umět převádět myšlenky ve slova - opravdu skvěle napsané, budu si muset něco od Pecháčka přečíst. Zbylé povídky už jsou takový průměr - nezasvítí, neurazí. Celou knížku máte za tři hoďky přečtenou.
 


Strana 43 z 46

Galerie

Právě připojeni - hostů: 53