horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Úhel pohledu (Vantage Point)

Tisk

Film dle mého povrchního gusta, nic pro náročného diváka. Od první do poslední minuty jsem se ani okamžik nenudil, dá se říct, že jsem byl permanentně napjatý. Prostě akční podívaná s opravdu strhujícím tempem. Pár zajímavých dějových zvratů, výborná kamera, řemeslně kvalitní celkové zpracování. Děj prozrazovat nebudu, zmínka o terorismu a americkém prezidentovi by mohla být spíš odrazující.

Jo a taky je to sympaticky krátký - kolik jste v poslední době viděli filmů s délkou do 90 minut?

Režie: Pete Travis

 

Philip K. Dick - Vykolejený čas

Tisk
Dick je můj oblíbený autor, alespoň co se týká filmů natočených dle jeho knih. Vykolejený čas si s chutí přečetla i Baruška, takže je jasný, že nemůžete čekat žádný zelený mužíky a střílení paprskometama. Hlavní hrdina Ragle Gumm se živí luštěním podivné hádankové soutěže z novin a postupem času přichází na to, že není všechno tak, jak se na první pohled zdá. V pár odstavcích je kniha lynčovsky mrazoidní, tudíž skvělá. Kdo si myslel, že je Matrix původní téma, tak ať se ve Vykolejeném čase přesvědčí o opaku.
 

Na hokeji v aréně

Tisk

Pár dní tomu nazad jsem se kdesi na webu dočetl, že se při přátelském hokejovém utkání v rámci oslav 100 let českého hokeje obleče do repre dresu Jarda. A když se podařilo Růžovi naposledy přesvědčit ke startu za nároďák i Stračenu, tak už jsem byl pevně rozhodnutej, že konečně navštívím tu naší slavnou arénu ve Vysočanech. Zapojil jsem věrné druhy 45ku (zkušeně obstaral lístky) se Špáčou (šikovně vybral a zajistil dopravní prostředek do Prahy) a nakonec se připojili i Klusi s Pajou. Pokud bych měl celou akci stručně shrnout, tak to byl od A do Z vydařený výlet.

Celý článek...
 

Benjamin Kuras - Politika Prochází Pupkem

Tisk
Těšil jsem se na nekompromisně pravicové vejšplechty oblíbeného konzervativního samorosta, ale od půlky knihy to byla vysloveně kuchařka. Co musím uznat, tak to je široký Kurasovo záběr - jestli zvládá uklohnit byť jen polovinu z představených "pravicových" jídel, tak kloubouk dolů. Hlavní téma knihy zůstává tradičně kurasovské - vše tradiční, konzervativní je dobré, vše levicově-socialistické znamená cestu do pekla. Obzvlášť po proběhnuvších krajských a senátních volbách je mi Bena docela líto. Názorově mám k němu relativně blízko, jediná věc, kterou mě opravdu namíchnul je jeho odsouzení svíčkový na smetaně - prý že mlíko neutralizuje železo, kvůli kterému hovězí jíme... pche!
 

Next

Tisk

Mám docela, ani nevim proč, rád Nicolase Cage a zatím jsem se nezklamal ve filmech dle předlohy Philipa K. Dicka. Takže film už dopředu odsouzen k úspěchu - i tentokrát jsem byl více (na začátku) méně (od prostředka do konce) spokojený. Budu si zase  muset od Dicka něco přečíst - fakt má zajímavý nápady. Oproti třeba Blade Runnerovi jsem přesvědčenej, že Next bude lepší kniha než film. Jo a abych taky napsal aspoň něco věcnýho, tak Next je sci-fi o borcovi, který vidí dvě minuty do své budoucnosti.

Režie: Lee Tamahori

 


Strana 44 z 46

Galerie

Právě připojeni - hostů: 51