horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Jak prohlížet fotky

Tisk
Fotky lze nejkomfortněji prohlížet přímo z galerie (tzn. použít nabídku z horního menu nebo přímo strom galerií v pravém sloupci). Při kliknutí na fotku doporučuji odjet kurzorem myši z prostoru zobrazené fotografie (z horní části fotky zmizí navigační menu) a mezi fotkama listovat pohodlně klávesnicí (šipky vlevo a vpravo).
 

Kola 2009 - Rohanov

Tisk

ÚVOD

Jednou to přijít muselo. Nevím sice, co přesně způsobilo, že se skupina ostřílených a drsných polárníků a jeden požárník, která zvykne v čase vrcholícího léta driftovat co možná nejdále od rovníku, rozhodla umístit své dvanácté soustředění do tak nebezpečné oblasti. Stála z tím náčelníkova touha vyplňovat bílá místa ve svých turistických mapách? Nebo snad Beranova chorobná posedlost po rtuti mířící ke čtyřicítce? Či je za vším třeba hledat ženskou část výpravy a její nechuť koupat se v ledové tříšti? Nakonec není podstatné, odkud severní vítr - ale kam fouká. A proto je nutné bít na poplach! Polárníci jihnou. Zatím jen k Rohanovu v kraji Husově, ale obraz Mistr Jan před koncilem Kostnickým, jenž mám před očima, budiž nám varováním. Možná nám letos bude opravdu horko, rovník se blíží a kdo ví, stihne-li nás osud Husův anebo dopadneme jako Guinea nebo Ekvádor. Předpověď počasí zatím hovoří polojasně. V předvečer svaté Anny můžeme snad aspoň počítat s chladnými rány.

Celý článek...
 

Servisní knížka - Cube LTD Four

Tisk
24.3.2012
V sobotu jsem absolvoval první letošní projížďku (Dan, Juráš, Luky). Bylo to fajn (v březnu jsem asi ještě kolem řeky nejel - skrz holé stromy bylo zajímavě viditelno), necelých 50km, sem tam pivo. Bohužel to bylo moje poslední svezení na mém kole Cube LTD Four, protože jsem ho večer po údržbě zapomněl před barákem a do hodiny bylo fuč. Lidi jsou děsný k#$vy a já idiot! :-(((
20.10.2011
Zapomněl jsem napsat, že někdy před Kolama jsem si dal kolo znovu ke Korelusovi na správku - cvakání vyřešil, nic neměnil (zřejmě všechno jen dotáhnul).
Jinak dneškem ukončuju sezónu, na tachometru 2770 (celkem 12 770km), takže jsem letos najezdil 1518 km. Ač bylo docela dost dlouhých výletů, stejně je to slabej výsledek.
26.5.2011
Tak jsem to s optimismem přehnal - první pořádnou vyjížďku jsem absolvoval až dneska. Něco mi cvaká v oblasti středu/pravého pedálu. Oba pedály jsem vyndal a nandal a cvaká to furt.
Celý článek...
 

Rozhledna na Krudumu

Tisk
Nedělní výlet byl unikátní v tom, že jsme poprvé v historii absolvovali celou trasu mimo silnice. Den před tím, jsme si s Lukášem ještě stihli dát odpolední tříhodinovou rychlovku s pivem ve srubu v Dlouhé Lomnici, svižným tempem za lehce chladivého počasí jsme najeli pade. Neděle měla být celodenním výletem, ale dopoledne jsme řešili seřízení sekačky a hlavně výměnu lanka od přesmyku.
Nakonec jsme vyrazili ve 12:30 a začli jsme hned z vostra. Z Tašovic do lesa směr obora Hory, prudký sjezd ke Svatoškam, následně prudký výjezd a přes Kozí hřbety do Slavkova. Tam jsme ukojili hlad ve výborný pivnici Rebel s velice příjemnou obsluhou. Následovala cesta na Třídomí - vypichuji Restauraci Puleček s dětským hřištěm, tam někdy musím vzít holky na oběd. Lesními cestami na Milíře a odtud už přímo na vrch Krudum, cíl naší cesty. Rozhledna je parádní s vynikajícím výhledem na všechny strany. A ještě jsem tam potkal kámoše Miloše, tak to byl takový bonus. Sjezd z Krudumu byl trochu náročný - Luky si chtěl ověřit jednu parádní cestu, takže jsme chvílema museli kola vést i nést. Zato sjezd z Nadlesí po zelený do Lokte polem i lesem, navíc se závěrečnou vyhlídkou na Loket, byl exklusivní. U Gardnera jsme to spláchli jedním půlitrem a mastili po stezce domů.

TRASA: Tašovice - Svatošské skály - Horní Slavkov přes Kozí hřbety - Třídomí - Milíře - Krudum (838 mn.m.) - Nadlesí - Loket - Doubí - Tašovice ... (50 km)

 

Amis Kingsley - Šťastný Jim

Tisk
Humoristická novela z univerzitního prostředí. Hlavní hrdina, profesor James Dixon, se snaží zuby nehty udržet na univerzitě i za cenu podlézání opovrhovaným šéfem - profesorem Welchem. Svým konáním ovšem vytrvale směřuje k nevyhnutelnému konci - propuštění. Vše vrcholí jeho přednáškou před nabitým sálem, kterou absolvuje ve stavu totální ožralosti, čímž nad sebou definitvně zlomí větev. Tahle "přednášková" kapitola je asi nejlepší z celé knihy, minimálně třikrát jsem se musel smát nahlas. Jinak suchej anglickej humor, takže docela dobrý.
 


Strana 44 z 51

Galerie

Právě připojeni - hostů: 30