horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Závěrečná projížďka na kole

Tisk

Ve čtvrtek a v pátek jsem nebyl v práci. Protože bylo hezky, tak jsem si myslel, že udělám závěrečnou projížďku na kole a sjedu ho odpoledne otřít a vyčistit a promazat řetěz do práce, aby bylo připravený na příští sezónu. Projížďka měla být krátká - závěrečná. Chtěl jsem dojet na tu vyhlídku s křížem nad Ohří mezi Loktem a Svatošem. Že se pokochám pohledem na barevné podzimní stromy a že si vyzkouším, co ten foťák v mobilu umí. Už jsem konečně dostal ten USB kabel na propojení s počítačem, takže si ty fotky můžu přesunout a prohlídnout si je na monitoru. Jel jsem z Chodova kolem nádraží a dál přes kypu na Hory. Protože jsem vyrazil kvůli čekání na lepší počasí až kolem jedný, tak jsem ten výlet nakonec přehodnotil a jel jsem rovnou do Lokte a odtud jsem chtěl do tý práce. Jénže... před sjezdem do Lokte jsem odbočil k motokrosový trati. Myslel jsem si, že mě ta pěkná šotolinová cesta dovede do Lokte nějakou novou, nepoznanou zkratkou. Věděl jsem, kde jsem a kam chci dojet. Nezabloudil jsem, ale čekalo mě dobrodružství. Fotil jsem, a tak Ti přináším reportáž. Bude mít několik částí (několik mailů), které budou vždy obsahovat komentář a k ní fotodokumentaci. Bohužel jsem pracovně vytížen (teď třeba odjíždím na Vřesovou) a tak nevím, kdy ta reportáž začne a jak bude dál pokračovat. Začne dnes, ale nevím, jestli ji stačím ještě dnes dokončit. Aspoň to budeš mít trochu napínavý. :-)

Celý článek...
 

Fanánek - Jevany

Tisk

Tři sestry jsem nikdy moc nemusel, Františka Moravce vnímám spíš jako uznávanýho textaře, který je ovšem interpretován mimo moje zorné pole. Ale znáte mě - když se mi něco podsouvá dostatečně intenzivně (mistrem byl Klusi na koleji - viz. Psí vojáci a Smashing Pumpkins), tak se mi to obvykle zalíbí. V případě Hagenovo sólového alba Jevany stačilo pustit hitovku "Tuica" (ta mě oslovila netradičně hned na první poslech) a už jsem se pídil po zbytku desky. Záhy jsem zjistil, že Tuica se tomu zbytku hodně vymyká (stejně se mi dost brzo ohrála).  Srandista Fanánek natočil vlastně hip hopovou desku s občasným úletem mimo žánr (Plantážníci se svým country banjem).

Kdybych to měl shrnout, tak bych nikdy nevěřil, že budu právě tuhle muziku poslouchat s takovým zalíbením.

 

Protahovaná

Tisk
Za normálních okolností bychom s Lukášem v tomhle počasí zřejmě nevyjeli. Né že by bylo úplně ošklivo, ale teplota se držela kolem dvaceti a po modrém nebi se tu a tam proháněla temná mračna. Jenže času není nazbyt, dovolená se nám krátí a hlavně máme konečně na chalupě kola. Vyrazili jsme kolem druhé, takže to byla spíš taková odpolední projížďka. A ač jsme závěr natahovali co to šlo, nedali jsme ani šede. Zato jsme viděli spoustu zajímavých věcí. Projeli jsme dvě různé obce jménem Radkovice (do té první jsme si to přihasili po poli - Lukyho prověřená zkratka mimo Měčín), ve Svárkově jsme se museli schovat před lehkou přeháňkou, na cestě do Bzí (kousek od Jezevčí skály) jsme prozkoumali vojenský bunkr, v Chocenickém Újezdě jsme nenašli odvahu přejet rybník po dřevěné lávce a do Řeneč sjeli po visuté silnici. A naštěstí jen málem jsme se ani jednou nestavěli na pivo. V hodině dvanácté nás zachránil až Bernard v nádherné hospůdce v areálu koupaliště v Zálesí, kterou provozuje místní SDH (jak je v tomto požehnaném kraji ostatně zvykem).
TRASA: Oujezd - Horšice - Luh - Radkovice č.1 - Žinkovy - Kokořov - Jarov - Svárkov - Bzí - Drahkov - Chocenický Újezd - Únětice - Řenče - Plevňov - Anežčin dvůr - Dolce - Kucíny - Radkovice č.2 - Zálesí - Horšice - Oujezd ... (57 km)
 

Nebílovy

Tisk
Naší krátkou cyklodovču jsme završili nejpěknější vyjížďkou ze všech tří dnů. V krásném počasí jsme vyrazili před druhou hodinou směr Štáhlavice. Až do Seče jsme si to šlapali po polních a lesních cestách, což je v našem případě nevídané, leč v tomhle kraji se to opravdu nabízí. Drobným nezdarem bylo lehké kufrování mezi Zdemyslicemi a Žákavou, ale skr nasrkz projetý les taky nebyl k zahození. Kvůli ztracenému času nás pak ani nemrzela Jiříkova nepřítomnost ve Štáhlavicích (zato nás mrzela ta hlavní silnice do Nezbavětic), pivo jsme si tak dali až v Nebílovech - na terásce přímo před místním barokním zámkem - parádička.
Při návratu přes Přeštice jsme se opět přesvědčili, ža na rozdíl od Karlovarska je okres Plzeň jih prošpikovaný vesničkami, klikatými vedlejšími silničkami, to vše podpořeno spoustou výborně sjízdných lesních a polních nábližek.
TRASA: Oujezd - Libákovice (na pole jsme uhli těsně před Kbelnicí) - Chocenický Újezd - Seč - Zdemyslice - Žákava - Nezvěstice - Štáhlavice - Štáhlavy - Nezbavětice - Chválenice - Nebílovy - Netunice - Předenice - Lišice - Dolní Lukavice - Přeštice - Příchovice - Radkovice - Vytouň - Horšice - Oujezd ... (63 km)
 

Double N

Tisk
Tenhle výlet byl v mnoha ohledech netradiční. Proháněli jsme se mimo náš obvyklý region, stěží jsme se přehoupli přes padesát najetých km a jel s náma i náčelník. A když se řekne náčelník (1.N), tak je třeba jedním dechem dodat navigace (2.N). Takže Luky si tentokrát oddychnul od role routplanera a profil etapy jsme nechali na nekritickém milovníkovi GPS technologie. A ještě že tak. Aspoň jsme nemohli být hnáni k zodpovědnosti za Aldovo výsledný fyzický stav. Navigace opět nezklamala, a tak jsme kousek před Nezdicema šplhali strmou strání s koly na hřbětě, mě navíc udeřil proud elektrického ohradníku. Pak už jsme se drželi raději asfaltu, v okolí Přeštic je obrovské množství útulných vedlejšek, terén je navíc jen mírně zvlněný, neboli pro cyklistu ráj a velký příslib pro dny příští. No a nemohu nevzpomenout Pardála v Borovech - půlitr za 15 Kč. Unikum...

TRASA: Oujezd - Horšice - Zelené - Nezdice - Borovy - Vřeskovice - Lhovice - Švihov - Výrov - Dehtín - Vícenice - Točník - Předslav - Měcholupy - Makov - Nedanice - Měčín - Malinec - Kbel - Vlčí - Horšice - Oujezd ... (52 km)

 


Strana 45 z 46

Galerie

Právě připojeni - hostů: 16