horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Filip Topol - Karla Klenotníka cesta na Korsiku

Tisk
Zatímco předchozí knihu jsem četl rekordně dlouho, tuhle novelku jsem si otevřel u regálu a dočíst jsem ji zvládl ještě v knihovně (zatímco Baruška tam půl druhé hodiny naháněla řádícího Vikošáka). Topol je prostě Topol (myslím Filipa, Jáchym mě nevim proč nebaví, asi je už moc "uměleckej"), koho nebaví číst, tak ať si určitě poslechne jeho sólové album Střepy. Ten kluk zažil hodně a má zvláštní dar vyjádřit básnicky (ale přitom čtivě) temné myšlenky. Ukázka z knihy, myslím, hovoří za vše: "... Zneklidněně jsem si uvědomoval, že se brzy zjeví Plíživá. A to byl můj nejobludnější démon. Bude to znít jednoduše, vykreslím-li její moc jedinou větou: Pouhým dotekem dokázala všechno proměnit v marnost. ..."
 

Donnie Darko

Tisk
To se zas náčelník jednou vytáhl. Donnie Darko je skvělý film, o kterym jsem nikdy nic neslyšel, ač jde o kultovní scifi. Takže jsem si doplnil mezery za vydatného mrazení v zádech - tak jak to mám rád třeba u Lynche. Po filmu jsme se s Alem a Špáčou notnou chvíli snažili dospět k nějakému nejpravděpodobnějšímu vysvětlení, ale vyznejte se v tečných vesmírech, v obrovském zubatém králíkovi, časových posunech a bábě Smrti. Paráda...

Režie: Richard Kelly

 

Tereza Boučková - Rok kohouta

Tisk
Tuhle knížku jsem četl déle než je obvyklé (nějak mi doprostřed románu vlezlo stěhování), naštěstí v tomto případě nebyl problém navazovat na předchozí děj. Barušce se od půlky zdála tahle autobiografie příliš jednotvárná a "ubrečená", já ten pocit díky prodlevám v četbě až tolik neměl. Na každej pád je to dost drsný čtení a životě s dvouma adoptovanejma rómama, kdy i sebevětší snaha o výchovu narážela na genetické předpoklady obou autorčiných synů (Lukáš, Patrik). Věru složitý život...
 

Reflex - Bohatí ať platí

Tisk
Onehdá jsem v Reflexu narazil na zajímavý článek, který už je přístupný i online. Tak si ho přečtěte tady a zamyslete se.
 

kOPIS xTrEAM 2009

Tisk

Původně jsem chtěl mít před tradiční sportovní akcí už něco najeto, ale vzhledem k okolnostem (a počasí) to letos vypadá na stejně mizerný cyklo výkony, jako loni (a předloni, sakra!). Tudíž jsem nedokázal posbírat dost odvahy vyrazit s Danem a Kráťou v osm ráno směr Božák, ani jsem alibisticky nejel s ostatníma cyklobusem, alébrž jsem se rozhodl pro sólo stíhací jízdu - místem střetu se měla stát pivnice U Medvěda v Horní Blatné.

Vyrazit jsem hodlal v jedenáct a pohodovou jízdou přes Děpoltky, Oldřichov a Pernink jsem měl být v jednu v Blatný. Jenže. V 11 jsem to nestihl (vstal jsem příliš brzo, což mě uchlácholilo, a tak jsem ještě doma cosi přivrtával na zeď), a navíc jsem se ještě před odjezdem rozhodl pro výměnu podezřele vyměklé duše. Nakonec jsem razil přesně v poledne, pročež jsem musel řádně kopnout do vrtule a bohužel jet nejpřímější cestou, tudíž po hlavní. Zejména kopec Merklín - Pernink mě nepříjemně překvapil svou neústupnou vytrvalostí, navíc jsem při vjezdu do Perninku znovu píchnul přední kolo, takže jsem v rozmezí jedné hodiny znovu měnil duši (vrátil jsem tam tu ranní splaskávající).

Tu bandu jsem ale v Blatný stihl, akorát jim začali nosit oběd. Bohužel pro ně neměli trpělivost počkat, než i já naplním útroby, což se jim stalo osudným. Sedět se mnou vydržel jen Dan a záhy se ukázalo, že pouze my dva (a doprovodný vůz a vlastně ještě dva kolobrndaři) věděli, kudy vede další plánovaná trasa. Zbytek týmu se nekontrolovatelně spustil do Potůčků, takže si to, panáčci, museli na Jelení vyšlápnout přes Německo do krpálku. My, jedoucí správnou cestou po běžkařské magistrále, jsme aspoň měli čas trochu vyplenit doprovodné vozidlo, bohužel se chladil jen Staropramen a snad ještě horší Budvar v plechovkách. Nad Jelením jsme se konečně všici střetli, následoval sjezd na přebuzské pivo a pak už šmahem na Šindelku, kde se buřtovalo, chlastalo, kecalo, smálo a nakonec i spalo.


TRASA: Vary - Otovice - Podlesí - Velký Rybník - Hroznětín - Merklín - Pstruží - Pernink - Horní Blatná - Jelení - Přebuz - Krásná Lípa - Šindelová ... (53 km)

 


Strana 45 z 50

Galerie

Právě připojeni - hostů: 35