horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Překopal jsem horovi.info

Tisk

Jak známo, kovářovic kobyla chodí bosa. Takže zatímco jsem vloni vytvářel (www.podivin.eu) a přetvářel (www.sdhchodov.cz) spřátelené weby, na horovi.info jsem už pár let ani nešáhnul. Samozřejmě, Viktorčiny stránky se snažím udržovat alespoň obsahově, ale to je dlouhodobá priorita, na kterou se nemůžu vymlouvat.

Celý článek...
 

Michal Viewegh - Román pro muže

Tisk
Viewegh je výbornej spisovatel a v téhle knize to jen potvrzuje. Jako člověk mi sice dvakrát nesedí (přijde mi divnej), ale Román pro muže jsem přečetl jedním dechem. Autor má prostě ten dar (nebo chcete-li um) psát poutavě, srozumitelně a bez nudných pasáží. Na pozadí příběhu tří sourozenců (Cyril, Bruno, Aneta), jedné striptérky (Tali) a dvou kamarádů (René, Šimi) se celou knihou jako černý had proplétá téma smrti, nechybí samozřejmě sex, ale trochu překvapivě také úvahy o Bohu. Líbí se mi dovedné propojení s dobovou politickou situací i vtipně zakomponovaný pseudoautobiografický příběh. Jediná věc, která v mých očích srážela jedinečnou realističnost (čtivost spíš naopak ;-), byl místy až příliš nevybíravý slovník hlavních hrdinů - i když je možný, že se tímhle způsobem lidi opravdu dorozumívají, v kterémžto případě opět žiju v unrealu.
 

Úhel pohledu (Vantage Point)

Tisk

Film dle mého povrchního gusta, nic pro náročného diváka. Od první do poslední minuty jsem se ani okamžik nenudil, dá se říct, že jsem byl permanentně napjatý. Prostě akční podívaná s opravdu strhujícím tempem. Pár zajímavých dějových zvratů, výborná kamera, řemeslně kvalitní celkové zpracování. Děj prozrazovat nebudu, zmínka o terorismu a americkém prezidentovi by mohla být spíš odrazující.

Jo a taky je to sympaticky krátký - kolik jste v poslední době viděli filmů s délkou do 90 minut?

Režie: Pete Travis

 

Co z tebe bude

Tisk
Nenáročná sbírka povídek ze študáckého prostředí od těchto autorů: Ladislav Pecháček, Iva Pekárková, Pavel Brycz, Jaroslav Rudiš, Josef Moník, Martin Šmaus, Michal Pohanka. Hned první povídka od autora Básníků Ladislava Pecháčka mě nadchla - takhle zlehka a s humorem bych chtěl umět převádět myšlenky ve slova - opravdu skvěle napsané, budu si muset něco od Pecháčka přečíst. Zbylé povídky už jsou takový průměr - nezasvítí, neurazí. Celou knížku máte za tři hoďky přečtenou.
 

Philip K. Dick - Vykolejený čas

Tisk
Dick je můj oblíbený autor, alespoň co se týká filmů natočených dle jeho knih. Vykolejený čas si s chutí přečetla i Baruška, takže je jasný, že nemůžete čekat žádný zelený mužíky a střílení paprskometama. Hlavní hrdina Ragle Gumm se živí luštěním podivné hádankové soutěže z novin a postupem času přichází na to, že není všechno tak, jak se na první pohled zdá. V pár odstavcích je kniha lynčovsky mrazoidní, tudíž skvělá. Kdo si myslel, že je Matrix původní téma, tak ať se ve Vykolejeném čase přesvědčí o opaku.
 


Strana 46 z 49

Galerie

Právě připojeni - hostů: 39