horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Sezóna 2008 / 2009 - konec kariéry č.2

Tisk

I letos jsme celkem bez zaváhání (až na odevzdanou prohru v Sokolově) zvládli vyhrát naši soutěž. Výrazně hůře už se nám ale vedlo v barážovém boji o druhou ligu. Zatímco vloni jsme Domažlice suverénně přejeli, tento víkend jsme je po boji přetlačili jen doma (73:71) a v nedělním zápase podlehli (59:75). O šance na zisk z prodeje ligy nás připravila druhá čtvrtka (4:31!), první i třetí čtvrtku jsme vyhráli, poslední projeli jen o 3 bodíky. Vše podstatné najdete ve statistikách (ke stažení níže), stačí jen dodat, že to byl (zřejmě ;-) poslední zápas mojí kariéry. Říkám to upřímně - k osobitému nahlížení našich mladejch hvězd (vyjímám bojovníka Hálise) na KOLEKTIVNÍ hru s MAXIMÁLNÍM nasazením mám hodně vyhraněnej názor a takovej basket mě nebaví. Howgh.

Detailní statistiky ze sezóny poctivě zpracovával Zaškin a najdete je na tomhle místě.

 

Hurá na Krudum

Tisk
Pozn. vydavatele: článek o Lukyho prvním jarním cyklo výletu si přečtěte tady.
 

Opar

Tisk
Na opary jsem nikdy netrpěl a dost mi to vyhovovalo. Jenže na starý kolena se to nějak zvrtlo - druhej opar v krátký době (tzn. tak půl roku, dny starší jsou mimo mou paměťovou rozlišovací schopnost). Zkusil jsem vygůglit "opar" a asi nejzásadnější informace je ta, že pokud chytneš opar jednou, už se ho nezbavíš. Sakra práce! Zkrátka vir, kterej ho způsobuje (sviňák Herpes simplex 1, na dvojku se radši ani neptejte) si pěkně podřimuje v hostitelském těle, a jak cítí svojí šanci, vyraší. Spouštěče jsou obligátní - snížená imunita, nachlazení, stres... S tím stresem to je zajímavý. Jsem čím dál silněji přesvědčenej (byť ryzí pragmatik a militantní odpůrce všech šarlatánskejch praktik i teorií) o tom, že za širokou škálou lidských neduhů (v čele s klasickým nachcípáním) stojí nalomená psychika. Živoucím důkazem je mi, vždy jako tuřín zdravý, Špáča. A proto buďte nedeprimovatelní, budete i zdraví!

PS. Závěrečnou výzvu si nenechte zvošklivit faktem, že vám ji předhazuje starý trudomyslňák - náhodou usilovně pracuju na změně a celkem se mi to daří (zatím nezvládám jen období listopad - březen)


 

Kožo

Tisk

konselak09_2V sobotu jsem si přivodil kolaps příčně pruhovanýho svalstva. V Sokolově jsem hájil chodovský barvy v Konšelském poháru ve fotbálku, tzn. 5 zápasů po 2x 10 minutách. Má jasná předsevzetí o tom, že se budu šetřit na večerní mistrák v basketu vzala záhy za své, protože nás za a) bylo málo (dva lidi na střídání) a za b) běhavých typů byl nedostatek. Obhajovali jsme loňský titul, ale byla to bída. Ve skupině jsme ze tří zápasů vyhráli jedinej, přesto jsme na bláznivou kombinaci (celkové skóre, vzájemný zápas) postoupili do semifinále.

Celý článek...
 

Prodám-li zápas, hledím hrát tak, aby to nebylo moc vokatý

Tisk

Nadpis berte s nadsázkou, ale první třetinu to včera opravdu vypadalo, jako by celý plzeňský tým navštívil před zápasem sázkovou kancelář a nedokázal to zahrát trochu nenápadně. Od prvního buly se ploužilo po hřišti pět borců v modrém bez nasazení, připomínalo mi to veřejný bruslení. Slávistum stačilo třikrát zrychlit (z toho dvakrát v oslabení!) a ve 14. minutě bylo po zápase. Očekávám, že po skončení série Stračena oznámí, že dohrával zraněnej - včera to nebyl vůbec on. Jeho výkonu se přizpůsobil zbytek lajny (Vostřák neviditelnej, Vlasák namazal Slávii na gól) a každýmu je jasný, že bez první lajny nemá Škodovka šanci na úspěch. Ale nechtějme nemožné, on je tak trochu zázrak, že se tenhle tým dostal do semi. A třeba se ještě zítra aspoň pokusí v Praze sérii zdramatizovat.

Za stavu 1:5 jsme na začátku třetí třetiny opustili ČEZ arénu, coby dalecí přespolní jsme měli nárok na klidné vyjetí z Plzně. Ale muselo to být hezký, když na konci i za stavu 1:6 obíhala stadionem mexická vlna  a děkovalo se Lasselsbergeru za celou sezónu...

 


Strana 46 z 50

Galerie

Právě připojeni - hostů: 16