horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Zlatej Klínovec

Tisk
Rosničky věštily jasný den, a tak jsme se jej rozhodli využít k tradičnímu pokoření nejvyšší hory Krušných hor. Nakonec se z jasna vyklubalo oblačno, hory ochlazoval poměrně studený vzduch (na Klínovci 15°C), ale naštěstí to byl jediný problém, který nás po cestě provázel. Klasickou čtyřku (Luky, Míša, Dan, já) doplnil nováček Pítrs, který si jel svoje tempíčko, a byl tím pádem v klídku a pohodě. Sraz byl v Hroznětíně v 10:30 a Klínovec jsme zdolali osvědčenou trasou ze Ždáru odbočkou na Arnoltov. V Suchý u Pašeráka jsme tradičně ostrouhali - otevřeno až od 15:00. Dominanta Krušek nám padla za oběť po dvou hodinách svižné jízdy, ale dlouho jsme se nezdrželi. Jednak byla slušná kosa a jednak tam nikde neměli TV bednu. Tu jsme objevili až v páté hospodě - v Háji u Hraničáře, obraz sice nic moc, ale na to, abysme dotlačili Barču Špotáků ke zlatu to stačilo. Pak už se nám jelo zlehka a radostně, jako bonus jsme si zajeli na vyhlídku na Měděnci. Sjezd přes Krásný Les k Ohři, závěrečný Chodovárek na vyhřáté terásce velichovské knajpy U Lípy a sprint do Varů (dráhovou cyklistiku nám prznil jen Luky, kerej není štons se udržet v balíku).

TRASA: K.Vary - Sedlec - Otovice - Podlesí - Velký Rybník - Hroznětín - Bystřice - Hluboký - Horní Žďár - Suchá - KLÍNOVEC (1244 m.n.m.) - Háj - Kovářská - Horní Halže - Měděnec - Horní Halže - Krásný Les - Damice - Vojkovice - Velichov - Radošov - Kyselka - Dubina - Karlovy Vary ... (102 km)

 

Vysoký kámen

Tisk
Po ukrutně dlouhé době se sešikovala kdysi tak tradiční skupina kdysi tak nadšených cyklistů a podnikla výlet napříč třemi okresy Karlovarského kraje. Výběr trasy byl bez pardonu vhozen na krk vůdci s bílým rukávem na hlavě a ten se jako vždycky zhostil svého úkolu zodpovědně, byť možná až s příliš překotnou horlivostí. Přiznejme si to otevřeně, jet z voleje takovou štreku, to jsme si ukrojili hodně tlustý krajíc. Nakonec jsme ho se zarputilostí nám vlastní sice dokázali sežvejkat, ale od Kraslic už to byl víc boj, než požitek z jízdy. Ale vezmem to popořádku.
Sraz byl v 9:30 v Chodově, v 9:50 se k nám na vyhlídce dolu Jiří připojil Dan. První zastávku na pivo jsme učinili v Habartově, kde nemají zahrádky, páč se tam nesmí pít pivo na veřejnosti. I přes hrozbu pokuty jsme jednu gábinu před hospou na stojáka vyžunkli a už jsme se těšili na oběd do Lubů, na nějakou pěknou zahrádečku. Zahrádka, byť bídná, se nakonec jedna přece vyskytla, horší to ovšem bylo s jídlem. V Lubech totiž nemají pro koho vařit, a tak nám nezbylo, než vzít zavděk rybíma prstama s kaší. Pak už následoval hlavní cíl etapy - skalní útvar Vysoký kámen. Cesta k němu byla trnitá, páč vedla do kopce. Nakonec nám hlavní odměnou nebyl ani tak výhled do kraje, jako spíš hojná úroda borůvek - to jsme se pěkně napásli.
Pak už to s námi šlo z kopce, bohužel jen do Kraslic. Tam se odpojil Dan, který dostal zálusk na beach a navíc ho zmáhalo údajné vedro. My ostatní už jsme trochu bez nálady vystoupali do Rotavy, následně na Šindelovou a odtud do Nejdku (cestou ze Šindelky do Nejdku jsem byl opravdu nepříjemně zaskočen, čekal bych to z kopce). Ani to pivo už jsme v Nejdku nedali a hnali si dál za vidinou horké vany a teplého jídla, kterých se mně osobně dostalo v 17:30.

TRASA: Karlovy Vary - Chodov - Vintířov - Lomnice - Josefov - Radvanov - Kluč - Habartov - Na Rovince - Lítov - Dolní Částkov - Hluboká - Horka - Kopanina - Nový Kostel - Oldřišská - Božetín - Dolní Luby - Luby - Valtéřov - Kostelní - Vysoký kámen (773,6) - Počátky - Zátiší - Kraslice - Smolná - Horní Rotava - Šindelová - Milíře - Lesík - Bernov - Nejdek - Nová Role - Stará Role - Karlovy Vary ... (108 km)

 


Strana 46 z 46

Galerie

Právě připojeni - hostů: 31