horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Kola 2008 - Kabikula

Tisk

ÚVOD

Najít otvírák, toť vpravdě prubířský kámen pro všechny sloupkaře. Chtějí-li obstát se ctí, nesmí se opakovat. Pro načnutí druhé desítky našich cest po republikách ovšem neplatí také hromske zakony, takže jsme mohli použít ten osvědčený jizerskohorský. Jedenáctý ročník se tedy odehraje pod Ještědem a v hlavních rolích se představí náčelník, poručík Beran, Bára, Malá Bára, Klusi, Luky, Viktorka a pan učitel, kterého ovšem nenapsala Božena Němcová, scénář si totiž napsali náčelník s učitelem sami. Štáb se ubytoval v chatě Kabikula stojící blízko Světlé pod Ještědem, která byla kdysi celá popsána jakousi Karolínou sedící dnes sošně na návsi. Rozhodnutí dostat naše příhody na filmové plátno bylo motivováno snahou zpřístupnit hluboké, trvalé a kvalitní kulturní zážitky také armádě negramotných, pro které jsou v tomto deníku určeny pouze ty prázdné stránky. A zároveň, proč to nepřiznat, též touha s jakou všechny movie star hledí zanechat svou stopu v Hollywoodu. 26.7.08 se kola začala točit.
Celý článek...
 

Zlatej Klínovec

Tisk
Rosničky věštily jasný den, a tak jsme se jej rozhodli využít k tradičnímu pokoření nejvyšší hory Krušných hor. Nakonec se z jasna vyklubalo oblačno, hory ochlazoval poměrně studený vzduch (na Klínovci 15°C), ale naštěstí to byl jediný problém, který nás po cestě provázel. Klasickou čtyřku (Luky, Míša, Dan, já) doplnil nováček Pítrs, který si jel svoje tempíčko, a byl tím pádem v klídku a pohodě. Sraz byl v Hroznětíně v 10:30 a Klínovec jsme zdolali osvědčenou trasou ze Ždáru odbočkou na Arnoltov. V Suchý u Pašeráka jsme tradičně ostrouhali - otevřeno až od 15:00. Dominanta Krušek nám padla za oběť po dvou hodinách svižné jízdy, ale dlouho jsme se nezdrželi. Jednak byla slušná kosa a jednak tam nikde neměli TV bednu. Tu jsme objevili až v páté hospodě - v Háji u Hraničáře, obraz sice nic moc, ale na to, abysme dotlačili Barču Špotáků ke zlatu to stačilo. Pak už se nám jelo zlehka a radostně, jako bonus jsme si zajeli na vyhlídku na Měděnci. Sjezd přes Krásný Les k Ohři, závěrečný Chodovárek na vyhřáté terásce velichovské knajpy U Lípy a sprint do Varů (dráhovou cyklistiku nám prznil jen Luky, kerej není štons se udržet v balíku).

TRASA: K.Vary - Sedlec - Otovice - Podlesí - Velký Rybník - Hroznětín - Bystřice - Hluboký - Horní Žďár - Suchá - KLÍNOVEC (1244 m.n.m.) - Háj - Kovářská - Horní Halže - Měděnec - Horní Halže - Krásný Les - Damice - Vojkovice - Velichov - Radošov - Kyselka - Dubina - Karlovy Vary ... (102 km)

 

Vysoký kámen

Tisk
Po ukrutně dlouhé době se sešikovala kdysi tak tradiční skupina kdysi tak nadšených cyklistů a podnikla výlet napříč třemi okresy Karlovarského kraje. Výběr trasy byl bez pardonu vhozen na krk vůdci s bílým rukávem na hlavě a ten se jako vždycky zhostil svého úkolu zodpovědně, byť možná až s příliš překotnou horlivostí. Přiznejme si to otevřeně, jet z voleje takovou štreku, to jsme si ukrojili hodně tlustý krajíc. Nakonec jsme ho se zarputilostí nám vlastní sice dokázali sežvejkat, ale od Kraslic už to byl víc boj, než požitek z jízdy. Ale vezmem to popořádku.
Sraz byl v 9:30 v Chodově, v 9:50 se k nám na vyhlídce dolu Jiří připojil Dan. První zastávku na pivo jsme učinili v Habartově, kde nemají zahrádky, páč se tam nesmí pít pivo na veřejnosti. I přes hrozbu pokuty jsme jednu gábinu před hospou na stojáka vyžunkli a už jsme se těšili na oběd do Lubů, na nějakou pěknou zahrádečku. Zahrádka, byť bídná, se nakonec jedna přece vyskytla, horší to ovšem bylo s jídlem. V Lubech totiž nemají pro koho vařit, a tak nám nezbylo, než vzít zavděk rybíma prstama s kaší. Pak už následoval hlavní cíl etapy - skalní útvar Vysoký kámen. Cesta k němu byla trnitá, páč vedla do kopce. Nakonec nám hlavní odměnou nebyl ani tak výhled do kraje, jako spíš hojná úroda borůvek - to jsme se pěkně napásli.
Pak už to s námi šlo z kopce, bohužel jen do Kraslic. Tam se odpojil Dan, který dostal zálusk na beach a navíc ho zmáhalo údajné vedro. My ostatní už jsme trochu bez nálady vystoupali do Rotavy, následně na Šindelovou a odtud do Nejdku (cestou ze Šindelky do Nejdku jsem byl opravdu nepříjemně zaskočen, čekal bych to z kopce). Ani to pivo už jsme v Nejdku nedali a hnali si dál za vidinou horké vany a teplého jídla, kterých se mně osobně dostalo v 17:30.

TRASA: Karlovy Vary - Chodov - Vintířov - Lomnice - Josefov - Radvanov - Kluč - Habartov - Na Rovince - Lítov - Dolní Částkov - Hluboká - Horka - Kopanina - Nový Kostel - Oldřišská - Božetín - Dolní Luby - Luby - Valtéřov - Kostelní - Vysoký kámen (773,6) - Počátky - Zátiší - Kraslice - Smolná - Horní Rotava - Šindelová - Milíře - Lesík - Bernov - Nejdek - Nová Role - Stará Role - Karlovy Vary ... (108 km)

 


Strana 46 z 46

Galerie

Právě připojeni - hostů: 7