horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

kOPIS xTrEAM 2017 (Hřebečná)

Tisk

Vloni došlo k bezprecedentní a velmi smutné události - poprvé po deseti letech se neuskutečnila veletradiční hasičská extrémní cyklo akce. V naplánovaný termín pršelo a byla zima, a pak už nebylo kdy. Letos to chvilku pro nepochopitelně vlažný zájem vypadalo také všelijak, ale nakonec v sobotu 10.6. vyráželo v 10:00 hod. od práce hned 8 natěšených kolaborců. Možná za mě mluví ukojené abstinenční příznaky, ale letošní ročník považuju za jeden z nejzdařilejších. Jen škoda neúčasti Fořťáka. V Děpoltkách jsme zanechali slabší cyklokusy svému osudu (nechci je tady jmenovat) a už bez Mejťáka a Verunky jsme v nadupané šestici začali vytrvale stoupat lesem. Na cirka 45 km jsme toho dne nastoupali úctyhodných 1266 výškových metrů. Po dojezdu na chatu se nám tiskovka tradičně postaral o vyhojení žaludků, jelenní gulášek byl naprosto excelentní. Pak už nás pomalu začala stravovat únava, ke které vydatně přispěl tragický výkon české fotbalové repre v kvalifikaci o MS proti Norsku (1:1, ale jen díky famoznímu Vaclíkovi v bráně). Když jsme se z hospody (plynule navazující na naši chatu) vrátili k ohni, nebylo už z čeho brát. Na dobrou noc jsem klimbajícím sportovcům trochu zabékal s gytare a po půlnoci jsme všichni upadli do mdlob (samozřejmě až na malou Kristýnku, která po osmi měsících života zatím ve spaní neobjevila žádné kouzlo a spát vytrvale odmítá).

TRASA (48 km)

Fotografie v plné velikosti

 

Svíčková na zámku v Manětíně

Tisk

V úterý po dopoledním beachi jsme se rozloučili s Klusim, který s obrovským báglem na zádech odfrčel na vlak do Rokycan. Naší zbylou čtveřici čekal naplánovaný výlet z Úněšova do Manětína. Auta jsme zkušeně parkli pod kamery úněšovské PČR a v klidu vyrazili lesem směr zámek Manětín. Cesta lesem byla krásná leč velmi kopcovitá (Luky depčil a coural se na chvostu). Zaslouženou odměnou nám byl nejprve zpucunk od servírky za jízdu zámeckým parkem na kole a posléze fantastická svíčkajda s desíti za 89 Kč, kterou jsme všichni bez zaváhání zbodnuli. Zpátky už nás trochu honil čas, a tak jsme se vydali po hlavní přes Nečtiny. V Úněšově ještě závěrečná zmrzka od náčelníka a tím pro letošek Předkola skončila.

TRASA (38 km)

Fotografie v plné velikosti

 

Ze Zruče na Radost

Tisk

Vzhledem k Lukyho zaměstnanosti to letos na příliš mnoho stokilometrových celodeňáčků nevypadá, a tak musí vzít cykloblog zavděk i mnohem kratšími výjezdy. Letošní Předkola nabídla tři takové (ten úvodní sobotní na rozhlednu Chlum sem ani nepíšu, to bylo opravdu příliš krátké).

V neděli 28.5. jsme se vydali na letošní královskou, náčelník se rozhodl pokořit padesátku. Luky poměrně svižně navigoval, slibovaný kaňon Berounky potěšil, rozhlednička Radost se kymácela a italský oběd v Kaznějove vydařil. V Třemošné jsme okoukli železniční viadukt a po žluté se pěkným trailem dostali až na závěrečné pivko v České Bříze. Ve Zruči jsme ještě zajeli očíhnout letadla do Air parku, ale vstup jsme neplatili, neb jsme se už těšili na večerní beach.

TRASA (52 km)

Fotografie v plné velikosti

 

Na pivo na Spilku

Tisk

V pondělí se Klusimu moc na kolo nechtělo skrzevá vedro a Špáčova neotlačená prdel měla po dvou dnech ježdění taky dost. A tak jsme ty dva vytáhli na oběd do Třemošný a odtud už jen na krátkou projížďku okolo Plzně i skrz ní. Po cestě jsme stihli zazvonit na ségru (nebyla doma), udělat fotku pod zavřenou rozhlednou Sylván a hlavně jsme si dali jednu Plzničku přímo v pivováře. Etapa končila v Druztové při ochutnávce IPA speciálu místního minipivovaru Radouš, který po dobu rekonstrukce stodoly vaří pivo ve Štáhlavech a točí ho v druztovské Stodolní hospůdce.

TRASA (37 km)

Fotografie v plné velikosti

 

Stephen King - Řbitov zviřátek

Tisk

Louis Creed začíná novou životní etapu coby univerzitní lékař v městě Ludlow ve státě Maine. Do starobylého domu s sebou přiváží i manželku Rachel, synka Cage a dceru Ellie s kocourem Churchem. Soused Jude Crandall je záhy seznámí s nedalekým tajuplným místem - dětským hřbitovem zvířátek. King je známým autorem hororů, takže je jasné, jakým směrem se děj knihy dále ubírá. Velmi se mi líbil přechod od americké idylky ze začátku knihy (příjezd do domu po úmorné cestě jak vystřižený z Lynchova Modrého sametu) k postupnému zmaru a hrůze. Čtivost skvělá, jen samotný závěr mi přišel až příliš urychlenej (tím pádem ale samozřejmě extrémně strhující bez zbytečné vaty), jako by už to autora přestalo bavit a chtěl mít knížku z krku.

 


Strana 8 z 49

Galerie

Právě připojeni - hostů: 40