horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Po běžkařských stopách

Tisk

V neděli nás na Hřebečný probudilo azuro, takže mi bylo líto jen tak sjet z kopce dolů. Nikdo z ostatních se vidinou dalších nastoupaných metrů nedal zlákat, a tak jsem po deváté (po kvalitní snídani) do kopců vyrazil sólo. Měl jsem v plánu prozkoumat různé lesní cesty, které v zimě slouží běžkařům. Nakonec se mi podařilo lesem dojet prakticky až do Nejdku a objevil jsem spoustu užitečných nábližek (i prodlužovaček ;-)). Pívo a polívka na Přebuzi, ve 12:30 doma na obědě.

TRASA (55 km)

Fotografie v plné velikosti

 

kOPIS xTrEAM 2017 (Hřebečná)

Tisk

Vloni došlo k bezprecedentní a velmi smutné události - poprvé po deseti letech se neuskutečnila veletradiční hasičská extrémní cyklo akce. V naplánovaný termín pršelo a byla zima, a pak už nebylo kdy. Letos to chvilku pro nepochopitelně vlažný zájem vypadalo také všelijak, ale nakonec v sobotu 10.6. vyráželo v 10:00 hod. od práce hned 8 natěšených kolaborců. Možná za mě mluví ukojené abstinenční příznaky, ale letošní ročník považuju za jeden z nejzdařilejších. Jen škoda neúčasti Fořťáka. V Děpoltkách jsme zanechali slabší cyklokusy svému osudu (nechci je tady jmenovat) a už bez Mejťáka a Verunky jsme v nadupané šestici začali vytrvale stoupat lesem. Na cirka 45 km jsme toho dne nastoupali úctyhodných 1266 výškových metrů. Po dojezdu na chatu se nám tiskovka tradičně postaral o vyhojení žaludků, jelenní gulášek byl naprosto excelentní. Pak už nás pomalu začala stravovat únava, ke které vydatně přispěl tragický výkon české fotbalové repre v kvalifikaci o MS proti Norsku (1:1, ale jen díky famoznímu Vaclíkovi v bráně). Když jsme se z hospody (plynule navazující na naši chatu) vrátili k ohni, nebylo už z čeho brát. Na dobrou noc jsem klimbajícím sportovcům trochu zabékal s gytare a po půlnoci jsme všichni upadli do mdlob (samozřejmě až na malou Kristýnku, která po osmi měsících života zatím ve spaní neobjevila žádné kouzlo a spát vytrvale odmítá).

TRASA (48 km)

Fotografie v plné velikosti

 

Na pivo na Spilku

Tisk

V pondělí se Klusimu moc na kolo nechtělo skrzevá vedro a Špáčova neotlačená prdel měla po dvou dnech ježdění taky dost. A tak jsme ty dva vytáhli na oběd do Třemošný a odtud už jen na krátkou projížďku okolo Plzně i skrz ní. Po cestě jsme stihli zazvonit na ségru (nebyla doma), udělat fotku pod zavřenou rozhlednou Sylván a hlavně jsme si dali jednu Plzničku přímo v pivováře. Etapa končila v Druztové při ochutnávce IPA speciálu místního minipivovaru Radouš, který po dobu rekonstrukce stodoly vaří pivo ve Štáhlavech a točí ho v druztovské Stodolní hospůdce.

TRASA (37 km)

Fotografie v plné velikosti

 

Svíčková na zámku v Manětíně

Tisk

V úterý po dopoledním beachi jsme se rozloučili s Klusim, který s obrovským báglem na zádech odfrčel na vlak do Rokycan. Naší zbylou čtveřici čekal naplánovaný výlet z Úněšova do Manětína. Auta jsme zkušeně parkli pod kamery úněšovské PČR a v klidu vyrazili lesem směr zámek Manětín. Cesta lesem byla krásná leč velmi kopcovitá (Luky depčil a coural se na chvostu). Zaslouženou odměnou nám byl nejprve zpucunk od servírky za jízdu zámeckým parkem na kole a posléze fantastická svíčkajda s desíti za 89 Kč, kterou jsme všichni bez zaváhání zbodnuli. Zpátky už nás trochu honil čas, a tak jsme se vydali po hlavní přes Nečtiny. V Úněšově ještě závěrečná zmrzka od náčelníka a tím pro letošek Předkola skončila.

TRASA (38 km)

Fotografie v plné velikosti

 

Ze Zruče na Radost

Tisk

Vzhledem k Lukyho zaměstnanosti to letos na příliš mnoho stokilometrových celodeňáčků nevypadá, a tak musí vzít cykloblog zavděk i mnohem kratšími výjezdy. Letošní Předkola nabídla tři takové (ten úvodní sobotní na rozhlednu Chlum sem ani nepíšu, to bylo opravdu příliš krátké).

V neděli 28.5. jsme se vydali na letošní královskou, náčelník se rozhodl pokořit padesátku. Luky poměrně svižně navigoval, slibovaný kaňon Berounky potěšil, rozhlednička Radost se kymácela a italský oběd v Kaznějove vydařil. V Třemošné jsme okoukli železniční viadukt a po žluté se pěkným trailem dostali až na závěrečné pivko v České Bříze. Ve Zruči jsme ještě zajeli očíhnout letadla do Air parku, ale vstup jsme neplatili, neb jsme se už těšili na večerní beach.

TRASA (52 km)

Fotografie v plné velikosti

 


Strana 9 z 50

Galerie

Právě připojeni - hostů: 7