horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Vogtland Arena

Tisk

Lukáš tentokrát naplánoval přeshraniční celodeňák jehož hlavním cílem byl skokanský můstek v Klingenthalu. Start byl v Chodově, kde jsem u našich odložil Valinku, vyndal kolo z kufru a v 9:30 už jsme odjížděli od Lukyho garáže. Směr hranice jsme upalovali nejpřímější cestou přes Jindřichovice, takže už v jedenáct jsme posvačili vývar s rohlíkem ve Zlaté Rybce. Pak následovalo na navigaci trochu složité Německo, nejvíc jsme asi kufrovali u Carlsfeldu. Odměnou za vydatné šlapání v kopcích nám byl oběd v Jelení, tam je hospůdka jedna báseň. Pak už následoval dlouhý sjezd (hned za Jelením jsem ještě zafungoval coby servisman pro jednu nešťastnici a řetěz prorvanej nad rám jsem botou + tahem kliky narval zpátky na své místo) v podstatě až domů a překvapivě už v pět odpoledne byl náš výlet u konce. Stovka z toho sice nebyla, ale skoro 1800 výškovejch ano. Asi jsme holt v kondici.

TRASA (95 km)

Fotografie v plné velikosti

 

Veronica Rothová - Rezistence

Tisk

Je to dost nepochopitelné, ale pokračuji ve čtení divergentní trilogie. Druhý díl byl obsáhlejší než ten první, bohužel velký prostor je věnován rádoby psychologické love story mezi Tris a Tobiasem (neboli Čtyřkou). Ještě že je hlavní hrdince 16 let, tomu to tak odpovídá. Jak už jsem psal u prvního dílu a stále si nemůžu pomoct - potenciál je v zápletce velkej (chviličku to bylo až tajemný), ale to zpracování tak nějak pokulhává. Pořád se uklidňuju tím, že je třeba jen zpackanej překlad. Nejradši bych se na to už vykašlal, ale bohužel mi to nedá. Mám připravenej třetí, naštěstí závěrečnej díl. Bože, ta Beatrice mi zas poleze na nervy... ;-)

 

Veronica Rothová - Divergence

Tisk

Scifi z Chicaga budoucnosti, které je rozděleno do pěti frakcí - Odevzdanosti, Neohroženosti, Sečtělosti, Mírumilovnosti a Upřímnosti. Hlavní hrdinka Tris si coby Odevzdaná v den šestnáctých narozenin vybere frakci Neohrožených, čímž zcela změní svůj život. Absolvuje tuhý výcvik po dohledem Čtyřky a celou dobu se snaží skrýt svou divergenci. Třeba je to překladem, ale bohužel mi kniha připadala příliš plochá a přímočará. Takovej čtivej brak, no. Autorka knihu psala na univerzitě coby student a ten nedostatek nadhledu a životních zkušeností tam prostě cítím. Rozhodně oceňuji originální námět, ovšem chybí mi nějaké vymakané zašmodrchání děje. Nakonec si člověk odnáší zásadní poselství, že rodina a mateřská láska jsou nade vše. Zklamán až zaražen jsem byl z nijakého ukončení knihy, pořád jsem hledal nějakou další kapitolu. Nakonec se ovšem ukázalo, že Divergence je pouhým prvním dílem trilogie (2. Rezistence a 3. Aliance), takže přemejšlím, esli číst dál. Na každej pád je kniha více než úspěšná, Veronice se podařilo prodat filmová práva, na CSFD má film slušných 65%.

 

Cibulka a mofety

Tisk

Etapa by se mohla taky jmenovat zbytky Hitlerstrasse, ale to by je Luky musel mezi Lesinou a Lesinkou najít. Místo toho v tý buši chytil ledva tak klíště, takže jen mapy.cz nadále tvrdí, že: "U obce Třebeň jsou patrné pozůstatky po výstavbě tzv. Sudetské dálnice s označením A69". I tak to ale v sobotu byla vydařená, vpravdě královská etapa (125 km a 1500 výškovejch metrů). Chytře jsme stoupali hlavně v první části výletu, od padesátého kilometru už to byl jenom sjezd a rovina za odměnu. Hlavním cílem byla rozhledna Cibulka nad Olovím, která je pěkná na oko, ale nějaké výrazné pohledy do kraje nenabízí. Z Cibulky nás čekala asi nejhezčí část výletu, směrem na Luby jsme projeli notnou část přírodního parku Leopoldovy Hamry. Oběd v Kopanině spíš zklamal, milhostoveckého Bubláka jsme neviděli (místní občané nám s kolama cestu nedoporučili), pak už následovaly Hartoušovské mofety a nenalezená Autobahn. Zpátky domů už jsme kopírovali řeku po cyklostezce, závěrečné pivo a kofolu jsme u Gardnera dopíjeli po šestý hodině.

TRASA (125 km)

Fotografie v plné velikosti

 

Teplem do Teplé

Tisk

Po sérii krátkometrážních výletů se včera konečně zadařil jeden celodeňáček. Nakonec z toho byl i první letošní stovák a nastoupaný necelý dva kiláky. Hlavně bylo konečně teplo a slunečno tak, že Lukáš musel nahodit svůj křemílkovský rukávek (takže si seškvařil jenom ruce, hlavně tu levou). Původní Lukyho záměr na Vogtland Arenu jsem přebil svou pečlivě naplánovanou trasou do Teplé a dál. Stoupání do Hlinek jsme zvládli rychle a pak už se pohybovali kolem 700 m n.m. a výš, kde bylo horko snesitelné, v lesních stínech jsem se párkrát i otřásl zimou. První výraznější zážitek se dostavil v klášteře trapistů v Novém Dvoře, kde nám náš průzkum dokonale zabezpečeného objektu překazil mnich s tváří, dikcí a úsměvem Budaře, který nás ve vší slušnosti vyfakoval (tudy určitě ne, tady je klášter a my tu žijeme v klauzuře) do pryč. Oběd proběhl v lidové hospůdce u kláštera v Teplé, ale hlavním životabudičem pro uondaného Lukyho byla až pumpa v Závišíně, která ho svojí ledovou vodou tak rozparádila, že se uvolil dát jedno malý (vynikající chodovárek 13°) v přilehlém Hostinci u pejska a kočičky. Pak už následoval více méně sjezd přes Prameny, Čistou, Milíře (děsný bláto), Třídomí a po zelené (kterou už pan Kučera zase deset let nechce vidět) do Lokte ke Gardnerovi. Tam jsme se po závěrečné sklínce rozdělili a já si znovu ověřil, jak je důležité jezdit s Lukášem. Sám bych se totiž uštval. Dom jsem dopádil před sedmou, zchvácenej a za celej den poprvý uřícenej.

TRASA (109 km)

Fotografie v plné velikosti

 


Strana 10 z 46

Galerie

Právě připojeni - hostů: 35