horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Jiné


Čínský národní cirkus

Email Tisk PDF

Na tuhle podívanou bychom asi lístky ze své vůle nesháněli, ale když nám spadly do klína, rádi jsme do KV Areny s Viktorkou vyrazili. Hned pět lupenů nám věnovala Martina Horů (nějaké pracovní benefity), a tak jsme mohli přizvat ještě tetu Popelku s Kačkou. Ještě před samotným začátkem byl trochu ořech s usazením do hlediště. Dle informací nešťastných organizátorek vytiskly dvě agentury stejné lístky, takže se to na place řešilo tu klidně, ondy malinko hystericky. My na přesazovačce každopádně vydělali a nakonec zakotvili v řadách 8, 9 a 10, tudíž jsme měli vše jako na dlani.

Celý článek...
 

Půldruhé hodiny zpoždění

Email Tisk PDF

V neděli jsme s Baruškou shlédli v pražském divadle StudioDva hru Půldruhé hodiny zpoždění. Společnost nám dělali Aleš s Barčou a všichni čtyři jsme se shodli, že to byl dobrý kus. Dokonce jsem se dvakrát zasmál i nahlas (samozřejmě už jsem zapomněl čemu). Představení trvá cca. hodinu a patnáct minut, což je tak akorát, aby vás dva herci na jevišti nepřestali bavit. O hereckých kvalitách dua Kolářová Lasica není třeba pochybovat, hru příjemně osvěžuje kombinace češtiny a slovenštiny. Téma manželského soužití po třiceti (nebo kolika) letech společného života bude aktuální vždycky, takže tahle hra nikdy nezestárne.

 

Záskok

Email Tisk PDF
Do Varů zavítali Cimrmani se svou možná nejlepší hrou, a i když byl lupen na galerku za né zrovna lidových 400 Kč, neváhali jsme a v šestičlenné sestavě (klasika i s Lukym, který nás jako bonus svezl zelenou žabičkou) vyrazili v den svátku osvobození za kulturou. Divadlo praskalo ve švech a i z třetí řady druhé galerie bylo jeviště snesitelně dohlédnutelné. Asi nemá smysl pouštět se do detailního rozboru semináře a hry, mohu jen konstatovat, že Zdeněk ve své životní roli Karla Infelda Prácheňského potvrdil předpoklady a byl famózní. Je zajímavé, že se člověk musí smát, i když zná celý kus skoro nazpaměť. Pravdou je, že na pár místech byla hra (hlavně v první části před předstávkou, kdy Prácheňský dorazí vlakem z Plzně a na place nacvičuje na večer) oživena několika nově přidanými replikami a scénkami z nichž si vzpomenu maximálně na jméno Sisoj Psojič Rispoloženskij pomlčka Potapič a Svěrákův umný trik s jablkem. Jo a v semináři byl změněn poslední bod hereckého desatera - bohužel jsem neudržel jakým způsobem - už holt stejně jako děda a sousedka udržím taky jen jednoho sousedovic malýho Mirka.
Závěrečné stending ovejšns si Svěrák, Čepelka, Kašpar, Penc, Rumlena i Šimon určitě zasloužili (a užili).
 

Lucrezia Borgia

Email Tisk PDF
Kladně hodnocený muzikál bych na svém osobním žebříčku zařadil někam po bok Tajemství, ze kterého si vůbec nic nepamatuju. I nadále u mě vede Krysař následovaný Jesusem, a to zejména díky výborné hudbě a muzikálnosti obou zmíněných kusů. Lucrezia mě na první poslech neohromila, snad jen při jednom sólu Ivy Marešové se dostavilo mnou tolik milované mrazeníčko. Absenci chytlavých motivů ale rozhodně nedávám za vinu autoru hudby Maláskovi, myslím, že záměrem režiséra a choreografa (Libor Vaculík) byl povšechný mocný dojem na diváka, takže na nějaké jednoduché melodie nezbylo v celkové monumentálnosti místo. Texty od Kopty jsou OK, možná mi na pár místech nesedly moderní rýmy a slova do historického kontextu muzikálu.
Celý článek...
 

Jaromír Jágr, Kladeňák

Email Tisk PDF

Dramatik Kolečko a režisér Svoboda se hecli a napsali o našem hokejovém velikánovi divadelní hru, u které jsem se opravdu nachechtal. Holt "Každý muž musí dostát svému géniu, jinak je na světě zbytečný!", jak Jardovi ve snových promluvách tvrdošíjně opakuje Poldi (známá z názvu a emblému kladenských železáren), jinak Leopoldina Wittgensteinová - matka filosofa Ludwiga Wittgensteina. Ten svým zjevováním (mimochodem solidní lynchovskej týpek s popěvkem ala Noční můra z Elmstreet) komplikuje Jaromírovi hokejový život (štace v Capitals a Rangers), protože ho nutí číst filosofické knihy a jejich myšlenky si dávat do souvislostí s hokejem. Do toho se vtipně přimíchává Verešová, Pluhajková, Záruba (nabízející se, ale o to lepší etuda s elektronickou tužkou) nebo Lemieux, se kterým po návratu z Omsku Jágr nastupuje za Kladno (a při oslabení 3 na 5 rozhoduje sedmý finálový duel proti Slávii :-).

Autoři zjevně o hokeji a Jardovo životě něco ví a hra se jim vydařila. Napočítal jsem 21 herců, prostě zdařilý, výpravný, hrdinský epos se zpěvy. Matásek, coby hlavní představitel nezklamal, ostatní herci zdatně přizvukovali (zejména Eva Nadaždyová jako Verešová a skvěle namistrovanej Lemieux v podání Tomáše Petříka). Snad jedinou výtku bych měl - autoři možná mohli lépe vytěžit Jardovo originální a nezaměnitelný způsob vyjadřování, aby měl divák pocit, že je to opravdu ON.

Seděli jsme s Baruškou v první řadě (což se mi snad ještě nestalo), takže jsme měli hru jako na stříbrném podnose. Smutnou skutečností byly poloprázdné tribuny karlovarského městského divadla - byť se hrálo v úterý a lístek nebyl žádná láce (kus za 320), mělo si do ochozů najít cestu mnohem víc sportovních fandů. Nelitovali by...
 


Strana 1 z 2