horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Vinobraní 2006 - Novosedly

Email Tisk PDF
Vinobraní je pro naši Vinne Connoiesseur společnost téměř povinností, a tak jsme se opětovně (odhadem podruhé v životě) vydali do vinařského srdce Moravy, bychom letmo okusili pár (odhadem asi 11 litrů) doušků toho lahodného moku a potěšili se vzájemnou pospolitostí plnou porozumění, výtečné nálady a soudržnosti. Ale teď vážně. Luky to domluvil, termín jsme nakonec poladili, transpík nás sedm pohodlně pobral, a tak jsme mohli strávit příjemné dva dny v mikulovské vinařské oblasti.

Neděle proběhla bez větších komplikací. V Praze jsme nabrali Alše s Markét, v Čerčanech poobědvali v restauraci U Škvorů a sestavu jsme zkompletovali v Brně, kde se přidružil Klusi (včetně notebooku a Respektu). Jen škoda, že to nevyšlo Soně, a ani Paula Wild s námi nakonec neodjela (Al jí zřejmě příliš brzo zaplašil fotoaparátem). Ubytování bylo zajištěno v penzionu U starého sklepa v Novosedlích, kam jsme přes Mikulov dorazili něco po sedmé (mohlo to být i dřív, kdyby mou řidičskou intuici nesrážel navigátor (a nebudu ho na tomto místě jmenovitě shazovat, stejně všichni víme, že to byl Luky) svými chaotickými dopravními pokyny (a začlo to už v Čerčanech). Vrchol celé akce byl domluven na osmou hodinu v přilehlém sklípku Vinařství Kovacs. Vinařovo nokturno - ochutnávku osmi druhů vín nám výkladem (včetně odpovědí na naše mnohdy velice komplikované dotazy) zpříjemnil sympatický číšník, který nás bohužel v jednu hodinu nesměle, ale nekompromisně přinutil zaplatit a odejít. Tož jsme si nedopité lahvinky vzali na pokoj a noc završila těsná většina z nás procházkou ztichlými vinicemi v okolí Novosedel.

Pondělí jsme zasvětili výletům po okolí, začali jsme Drnholcem s paní Macháčkovou, pokračovali do Valtic (kolonáda, kostel, zámek a park), vystoupali na hvězdárnu nad Mikulovem a výlet zakončili opět v Drnholci večeří v místním hotelu. Večer jsme věnovali společenským hrám (kulečník, šipky) a popíjení tramínu červeného a chardonnay ala mošt v domácí pohodě našeho penzionku.

Úterní cestu domů nemá cenu komentovat. Nechci auto a nechci jezdit po D1, po Praze a vůbec.

 

Galerie