horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Předkola 2016 - Zruč

Email Tisk PDF

Poslední roky už Kola nejsou co bývala a ani nemůžou být. Od té doby co vozíme děti a manželky už není toho pohybu tolik, kolik by naše sportovní srdce unesla. Zejména z tohoto důvodu vznikla idea (a musím pochválit svou ženu, která je takříkajíc otcem této myšlenky), udělat si nějaký prodloužený víkend v ryze pánském složení a dosyta tak užít sportu v jeho aktivní i pasivní podobě. Plus nějaké to popíjení, samozřejmě. První ročník tzv. Předkol se tedy odehrál letos v termínu 27. - 30. května.

Od pátku do pondělí jsme se na tři noci a čtyři dny uvelebili ve Sporthotelu Zruč, který maximálně vyhověl našim požadavkům. Přímo u hotelu byly kurty na tenis, nohejbálek i beach, taky jsme pinkli malej fotbálek a ohřáli se v hotelové sauně. Hotelová restaurace produkovala vydatné snídaně a výtečné večeře, navíc zel Sporthotel po dobu našeho pobytu prázdnotou, takže byl všude klídek a všeobecná pohoda. Každý den jsme osedlali kola a střihli si cca. půldenní vyjížďku tak, aby nám ještě zbyly síly na nějaký ten sportík. V pátek odpoledne jsme stihli prozkoumat nejbližší okolí, vydrápat se s kolama na zádech příkrým srázem (náčelníkovo pověstný výběr trasy), dát si biketrial nad Berounkou po žlutý a ochutnat Radouše v Druztové, v sobotu jsme se podívali na Krkavec a do Plas (kde nás chytla kroupová smršť), v neděli jsme se svezli hned dvěma přívozy přes Berounku a v pondělí, už jen s Lukášem, jsme při zpáteční cestě zvládli objet Hracholusky přes Stříbro.

Po celodenním sportování jsme se večer vyvalili v restauraci před bednu a čuměli tu na finále ligy mistrů, ondy na finále českého futsalu (které ke Klusiho překvapení hrála úplně jiná Zruč, než ve které jsme pobývali). Prostě čtyři naprosto pohodový dny a všichni pevně věříme, že jsme zahájili novou krásnou tradici. Jedinou kaňkou byl Špáčův předčasný nedělní úprk na fotbal (stejně křupli s Pilou 1:2) a Klusiho rýmička, která ho vyřadila ze sobotního saunování a nedělní etapy. A taky počasí mohlo bejt krapet příznivější, míň deště a víc tepla (aspoň pro mě teda).

 

Galerie