horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Kola 2017 - Kocourov

Email Tisk PDF

ÚVOD

Dvacátá zastávka pro naše letní cyklotoulky si žádala pečlivou volbu, která by důstojným způsobem zdůraznila stopu české horské cyklistiky, jíž již dvě desetiletí úspěšně reprezentujeme. Otisk našich duší proto bude letos brázdit krajem plným ducha národních tradic, jejichž nejznámějším představitelem je pověstný praotec všech bájkerů Přemysl Horáč ze Stadic. Naše stáj, jejíž stádo se od loňska rozrostlo o další povedený kousek z náčelníkovy krve, tak bude v příštím týdnu křižovat Českým středohořím a z tábora v Kocourově pod Milešovkou podnikat odvážné výpravy na jeho četné vrcholy.

Celý článek...
 

Kola 2016 - Šlapanov

Email Tisk PDF

ÚVOD

Přestože hry jedenatřicáté letní olympiády jsou za dveřmi, doba rozhodně není tak klidná, jak by se v tomto období slušelo dle antické tradice. Zejména na evropské půdě totiž probíhají již druhým rokem hry bez hranic, kterých se ovšem téměř výhradně účastní severoafričtí plavci a střelci z řad islámského státu. To už člověk nemusí být zrovna tramp, aby nepřemýšlel o tom, zda nesbalit spacák a nezkusit štěstí za velkou louží, kde by se letos klidně mohl stát i prezidentem. Není proto divu, že přibývá těch, kteří se uchylují k chiliasmu. V neplnění těchto nadějí spočívá cíl letošní výpravy. Přivést na svět mesiáše, vrátit lidem víru v lepší svět, někoho, kdo jim bude rozdávat radost, kdo bude pořád jezdit ve žlutém tričku, kdo bude vozit domů zlatý placky a kdo bude dávat pravidelně 150 bodů za sezónu. Tohoto olbřímího úkolu se tedy letos pomůžeme zhostit Malé Báře nikoliv v ri-zikové Brazílii, ale na klidné Vysočině. Termín, alespoň pro začátek kol, je určen na 23. července 2016.

Celý článek...
 

Kola 2015 - Radava (Orlík)

Email Tisk PDF

ÚVOD

Za devatero horami a dvěma Chrásty ležela kdysi vesnice Radava. Byla prý tuze krásná a láskou k ní zahořel i sám Napoleon, když u ní jednou při podmaňování Evropy odpočíval. Dopadlo to však pro oba tragicky, neboť Radavu zaklel ve vodní hladinu Napoleonův zlý syn Orlík a císař pak musel vzít za vděk Svatou Helenou. Uplynulo několik minut a pár století a ve stejném království žila, byla jedna výprava a ta měla tři dcery. A protože si je nikdo nechtěl vzít, musela s nimi odjet na dovolenou právě do míst, kde Radava ležela a dnes stojí chata stejného jména. Dojde-li zde v týdnu od 1. 8. 2015 k nějaké další kouzelné proměně, bude tato na stránkách tohoto deníku pečlivě zaznamenána.

Celý článek...
 

Kola 2014 - Bílý Kostel

Email Tisk PDF

ÚVOD

Dnešní svět nezná hranic a lidská hloupost mezí. Jen tak si lze vysvětlit urputnost, s jakou svádí líté boje o svůj oblíbený proužek půdy synové Jákobovi s potomky Filištínských. O mnoho více pásem gázy padne však za oběť při konfliktu na Ukrajině, kde se zase rube na Donbase. Proto bylo více než kdy jindy důležité, že náčelník zavelel a již posedmnácté sešikoval řady svých věrných, připravených bránit naši zem. Přestože by teď měl být ruský medvěd dostatečně nakrymený, neponecháváme nic náhodě a od soboty 2. srpna budeme hlídat na kolech v Bílém Kostele, aby se koně Vladimíra Vladimíroviče nemohli napojit z Nisy.

Celý článek...
 

Kola 2013 - Pod Moníncem

Email Tisk PDF

ÚVOD

Po červnových povodních způsobených srážkovými přívaly, které vyhnaly hladiny našich toků do rekordních výšek, zaplavila Česko v posledních týdnech zase vlna veder, a některé řeky a potoky nyní dosahují téměř punkevních hloubek. Takové rozmary počasí nás přiměly k tomu, abychom se začali více zabývat tímto živlem a jeho udržitelností v přírodě. A kde jinde bychom se do této problematiky mohli lépe ponořit než v kraji Krčínově, na Sedlčansku. Náš nejvýznamnější rybníkář dosáhl v oboru regulace vodní masy obdobných úspěchů, jako třeba velbloudi či kaktusy, a tak se dá předpokládat, že naše výprava, která bude v těchto parných dnech zřejmě vodu vyhledávat, dojde osvěžení. V nejhorším případě snad najdeme vlídný stín, sprchu, zahradu s bazénem, polopenzi a wi-fi v penzionu Pod Moníncem v Jetřichovicích nedaleko Seldlece – Prčice, kde jsme od 27. Července 2013 na týden bydlištěm.

Celý článek...
 


Strana 1 z 4

Galerie