horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Kola 2008 - Kabikula

Email Tisk PDF

ÚVOD

Najít otvírák, toť vpravdě prubířský kámen pro všechny sloupkaře. Chtějí-li obstát se ctí, nesmí se opakovat. Pro načnutí druhé desítky našich cest po republikách ovšem neplatí také hromske zakony, takže jsme mohli použít ten osvědčený jizerskohorský. Jedenáctý ročník se tedy odehraje pod Ještědem a v hlavních rolích se představí náčelník, poručík Beran, Bára, Malá Bára, Klusi, Luky, Viktorka a pan učitel, kterého ovšem nenapsala Božena Němcová, scénář si totiž napsali náčelník s učitelem sami. Štáb se ubytoval v chatě Kabikula stojící blízko Světlé pod Ještědem, která byla kdysi celá popsána jakousi Karolínou sedící dnes sošně na návsi. Rozhodnutí dostat naše příhody na filmové plátno bylo motivováno snahou zpřístupnit hluboké, trvalé a kvalitní kulturní zážitky také armádě negramotných, pro které jsou v tomto deníku určeny pouze ty prázdné stránky. A zároveň, proč to nepřiznat, též touha s jakou všechny movie star hledí zanechat svou stopu v Hollywoodu. 26.7.08 se kola začala točit.
Celý článek...
 

Kola 2007 - Morava a Oujezd

Email Tisk PDF

ÚVOD

Desátého pokračování se obvykle dostává jen divácky úspěšným seriálům. A telenovelám. Aby bylo jasné, že nám o podbízivou komerci nejde, rozhodli jsme se vysílací práva na Kola 2007 neposkytnout žádné z námi oslovených televizí. Kdo nás tedy bude chtít vidět, má možnost od 5. 8. sedmého roku nového věku za pěkného počasí před Horovskou chalupou pod vrchem Nevěrná v obci Újezd s poštou v Horšicích, nad ní není a v jejím stínu dobře nám. Obsazení vám ovšem prozrazovat nebudu, ostatně sestava se často mění a jak se zdá, tak díky Husákovým dětem, které tvoří jádro kolektivu, se bude tento, zejména tedy jeho členky, i nadále rozšiřovat. Zda půjde o děti Václava Klause, které nám tu reprezentuje Beranovic Viktorka, se dozvíme až v březnu příštího roku. Rozhodně to ale nebudou děti Antonína Novotného, které nám tu reprezentuje Kučerovic Lukáš. A protože, jak si pozorný čtenář už jistě všiml, nám došel deník z krokodýlí kůže a sehnat nový bylo i nad síly náčelníkovy a abych tedy oddálil chvíli, kdy ho budu muset psát na recyklovaný hajzlpapír, zakončím úvod zpravodajsky, tak jak to umí jen Jolana s Bohumilem. Start desátého ročníku svátku všech nedopujících cyklistů připadl letos na 4. 8. 2007.
Celý článek...
 

Kola 2006 - Slovensko

Email Tisk PDF

ÚVOD

Po osmi letech brázdění českých luhů a hájů a kotvení převážně v domácích vodách, až na občasné přeshraniční výstřelky v podobě spanilých jízd navazujíce tak na nejlepší tradice husitského Tábora, zanechali jsme tohoto roku kromě už uvedených a sedmkrát . reprízovaných symfonických básní i celý zbytek mé, totiž své vlasti v rukách Smetanových následovníků a spolu s Dvořákem se vydali objevovat nové světy, Horní Uhry. V tejto cudzine nás pod Malú aj Velkú Fatrú čakajů velké zmeny, lebo zatial čo v Česku nikto nevládne a v panujúcích horůčavách už ani nevládze, na Slovensku vládne, a možno aj panuje, SLOTA. Politickou ale i frontální situaci našich východních sousedů budeme monitorovat a na stránkách tohoto deníku pravidelně zveřejňovat počínaje dnem 29.7.2006.
Celý článek...
 

Kola 2005 - Ryžoviště

Email Tisk PDF

ÚVOD

Tón letošnímu létu udala jednoznačně masivní reklamní kampaň jednoho z mobilních operátorů. Po obehraném "Nevaž se, odvaž se" nabralo vrchu dnes už také obehrané "Spojte se, s kým chcete". Ve spojení se současnou změnou jména operátora začal tento slogan dělat z děvčat i divy, respektive s děvčaty divy. Následovala taková vlna více či méně oficiálních svazků, po kterých nedávné spojení raketoplánu Discovery s orbitální stanicí ISS vyznívá přes veškerý mediální humbuk pouze jako vyčpělá imitace našich domácích poměrů. Ale oběti, zajíci i vrazi se počítají až po honu, a tak si s hodnocením počkejme na návrat z oblačných výšin a vesmírných dálav zpět do atmosféry. Co má shořet, ať shoří, jak říká poručík Beran. Co na to říká Houston, se nám do uzávěrky nepodařilo zjistit. Zato se podařilo zajistit strategické spojení se severní Moravou prostřednictvím Buči Velikého z Opavy aj Ryžoviště. Takže 30.7. nás Darima I. přivítala na jeho ryžovišťském panství. Konkrétně náčelníka, Markétu, Berana, Báru a mě. Nás 5 a Nassau II.
Celý článek...
 

Kola 2004 - Posázaví

Email Tisk PDF

ÚVOD

31.7.2004 tomu bylo přesně na den 6 let od okamžiku, kdy jsme začali psát historii a já deník kulturně-sportovního podniku, jenž vešel do povědomí veřejnosti razantně pod názvem "Kola". Nám se sice v posledních ročnících podařilo potichu vytunelovat obsah tohoto slova, které ale jako obchodní značka stále ještě představuje solidní konkurenci oběma nadnárodním koncernům. A proti filozofii voda, cukr, bublinky má ta naše - krev , pot a slzy (formulovaná kdysi Churchillem a poručíkem Beranem oživená, rozšířená a nyní prosazovaná pod souhrnným názvem znoje) větší perspektivu. Kolektiv soustředěný pod vedením náčelníka má tedy ambice na konci příštího týdne dovézt do Prahy posedmé za sebou puntíkový dres, stejně jako jej před několika dny také posedmé přivezl do Paříže Richard Viranque (Lance Armstrong bude určitě žlutý závistí). Letos stál, či spíše seděl, na startu tým ve složení, respektive pořadí: náčelník, pomocný učitel, poručík Beran, Aki, Beba a Lenka. Tedy tým bez lékárníka, bez outsiderů a bez kol. Také bez nováčků, samí ostřílení borci (kolaborci). Po 6 letech jsme se takto pokusili vstoupit do téže řeky, jejíž voda se letos pohybuje díky koloběhu korytem nazvaným Sázava.
Celý článek...
 


Strana 3 z 5

Galerie