horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Kola 2013 - Pod Moníncem

Email Tisk PDF

ÚVOD

Po červnových povodních způsobených srážkovými přívaly, které vyhnaly hladiny našich toků do rekordních výšek, zaplavila Česko v posledních týdnech zase vlna veder, a některé řeky a potoky nyní dosahují téměř punkevních hloubek. Takové rozmary počasí nás přiměly k tomu, abychom se začali více zabývat tímto živlem a jeho udržitelností v přírodě. A kde jinde bychom se do této problematiky mohli lépe ponořit než v kraji Krčínově, na Sedlčansku. Náš nejvýznamnější rybníkář dosáhl v oboru regulace vodní masy obdobných úspěchů, jako třeba velbloudi či kaktusy, a tak se dá předpokládat, že naše výprava, která bude v těchto parných dnech zřejmě vodu vyhledávat, dojde osvěžení. V nejhorším případě snad najdeme vlídný stín, sprchu, zahradu s bazénem, polopenzi a wi-fi v penzionu Pod Moníncem v Jetřichovicích nedaleko Seldlece – Prčice, kde jsme od 27. Července 2013 na týden bydlištěm.

Celý článek...
 

Kola 2012 - Měřín

Email Tisk PDF

ÚVOD

Zatímco většina sportovců zamířila přes Lamanšský průliv na hry XXVII. Letní olympiády, aby tam sloužili plutokracii, která se zmocnila původně ušlechtilé myšlenky, my, praví Coubertinovi pokračovatelé, se účastníme XV. Ročníku kol na Laslapské přehradě. V boji, kde jsou drahé kovy symbolizovány černými a červenými puntíky, se utkává tradiční sedmička soutěžících, kteří se celý rok pečlivě připravovali, aby se na závěr ten nejlepší z nich mohl obléknout do pomyslného puntíkového dresu, této neexistující insignie kol. Přestože se kola konají v tradičním termínu, váhavý poručík Beran způsobil, že Bára bude letos soutěžit v jiné váhové kategorii a chcete-li znát výsledek tohoto snažení, tak si hoďte korunou, jestli to bude panna nebo váha. Každopádně 27. 7. 2012 byly hry i kola slavnostně zahájeny.

Celý článek...
 

Kola 2011 - Roseč

Email Tisk PDF

ÚVOD

Již čtrnácte jar, léto co léto, děláme všechno proto, abychom měli, až se nás zima zeptá, o čem vypravovat. Naše výprava letos čítá sedm členů, včetně toho, kdo píše tyto řádky. Sestava nedoznala oproti minulým ročníkům větších změn, pouze titul nejmenšího účastníka převzal od loni suverénní Viktorky vždy suverénní Klusi. Viktorka, která nám mezitím všem přerostla přes hlavu, vyčkává u prarodičů na svou šanci a její chvíle i naše horké chvilky jistě ještě přijdou. Výchozí bod pro naše kroužení a případně i kolování byl stanoven do centra moci pánů pětilisté růže, respektive těsně vedle. Do obce Roseč poblíž hradce knížete Jindřicha. Do kraje rybníků a větších louží, do chaty s bazénkem. Co nás tam, kromě všemi průvodci avizovaných komárů, čeká, zjistíme již tuto sobotu 30. 7. 2011.

Celý článek...
 

Kola 2010 - Nantiškov

Email Tisk PDF

ÚVOD

Na počátku bylo slovo, píše evangelista Jan v té nové a tenké části onoho žánrově těžko zařaditelného, avyváženého, křesťany oblíbeného židovského spisu. Na základě zevrubného studia jeho starší a tlustší poloviny směle odvozuji a přidávám celou větu. Za šest dní byl stvořen Český ráj. Uznávám, že v odborných kruzích může tato teze působit jako zjevení, ale to je holt úděl apoštolů. Třinácté zastavení naší výpravy je tak věnováno naší, tedy české kolébce civilizace, jíž budeme křižovat až do zmrtvýchvstání. Poté co naše předloňské bádání v této oblasti vyneslo doslova z Trosek na světlo boží teorii o narození Páně pod pracovním názvem Baba Josef a Panna Marie, pokusíme se letos překvapit veřejnost odhalením osudů svatého Nantiška. Takže následujme všichni společně náčelníkův sandál - 31. 7. 2010 do Nantiškova.

Celý článek...
 

Kola 2009 - Rohanov

Email Tisk PDF

ÚVOD

Jednou to přijít muselo. Nevím sice, co přesně způsobilo, že se skupina ostřílených a drsných polárníků a jeden požárník, která zvykne v čase vrcholícího léta driftovat co možná nejdále od rovníku, rozhodla umístit své dvanácté soustředění do tak nebezpečné oblasti. Stála z tím náčelníkova touha vyplňovat bílá místa ve svých turistických mapách? Nebo snad Beranova chorobná posedlost po rtuti mířící ke čtyřicítce? Či je za vším třeba hledat ženskou část výpravy a její nechuť koupat se v ledové tříšti? Nakonec není podstatné, odkud severní vítr - ale kam fouká. A proto je nutné bít na poplach! Polárníci jihnou. Zatím jen k Rohanovu v kraji Husově, ale obraz Mistr Jan před koncilem Kostnickým, jenž mám před očima, budiž nám varováním. Možná nám letos bude opravdu horko, rovník se blíží a kdo ví, stihne-li nás osud Husův anebo dopadneme jako Guinea nebo Ekvádor. Předpověď počasí zatím hovoří polojasně. V předvečer svaté Anny můžeme snad aspoň počítat s chladnými rány.

Celý článek...
 


Strana 2 z 5

Galerie