horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Hartenberg

Email Tisk PDF

Září se překonává a přinutilo mě si vzít opět dovolenou a vyrazit na kolo. Luky mě vyzvedl v 10:30 a až do Sokolova jsem dost mrznul. Holt rána jsou chladná. Z Hartenebergu (rekonstrukce probíhá pomalu ale jistě) už to byla slunečná nádhera, ale vyskytl se problém se stravováním . V Oloví U Berušky zavřeno, na Šindelce Sparta zavřená, a to už jsem měl fakt hlad, tak jsme si na hrázy U Tajchu dali klobásku a nic moc pivo. Pak už jen rychle z kopce domů, ve čtyři už jsem odemykal barák (v pět jsem vyzvedával Val na gymnastice a v půl šestý Vik na klavíru). Byl to holt takovej půldeňák.

TRASA (79 km)

Fotografie v plné velikosti

 

Klínovec 2018

Email Tisk PDF

Tradiční výjezd na dominantu Krušných hor jsem zase honil na poslední chvíli, ještě že se slunce rozhodlo stvořit iluzi léta uprostřed září. Bylo tak pěkně, že i moira zůstala doma. Pro dobytí Klínovce jsem zvolil osvědčenou pohodlnou trasu přes Krásný Les a až na zdržení kolem Ostrova (objížděl jsem ho spodem a zprava po trase 2011, což se na mapě jevilo jako dobrý nápad, ale ve skutečnosti jsem na tamějších bídných cestičkách ztratil spoustu času) to bylo rychlé a bezproblémové stoupání. Jako třešničku na vrchařském dortu jsem se odhodlal (protože jsem neměl Lukyho) zdolat poslední stovky metrů po sjezdovce Dámská a podařilo se mi vyšplhat vzhůru bez spadnutí z kola (ta geometrie mýho acida je k neuvěření, přední kolo drželo přilepený k zemi i v nejprudších pasážích). Na vrcholu jsem stanul přesně po dvou a půl hodinách jízdy ve 13:15. Sraz se šéfem jsem tam měl až ve dvě, tak jsem vystavil tělo horským paprskům a spočinul. Vítězný pivko jsme nedali, protože jedna hospoda byla zavřená a druhá přelidněná. Obtížně (taky narváno) jsme se prosadili ke stolu až na Božáku v Radničním Sklípku. Březňák 12° nic moc, nefiltr Krušovice 12° mnohem lepší. Játra na roštu s hranolkama standard. Pavla jsem doprovodil k autu do Abertam kolem Špičáku, Mrtvýho rybníku a z Hřebečný ještě bonusovým výšlapem na Červenou jámu. Pak už jsem to mastil přímou cestou domů, protože mě tlačil čas (od sedmi trénink). Nenajel jsem ani stovku, přesto jsem byl podivně zmožen a večerní basket nestál za moc. Už taky nic nevydržim.

TRASA (93 km)

Fotografie v plné velikosti

 

Pade kolem komína s pivem na Pile

Email Tisk PDF

Tahle obyčejná odpolední vyjížďka po kopcích v okolí se do cykloblogu prosadila pouze kvůli tomu, že dokládá nepořádek v mapových podkladech na mapy.cz. Zakufroval jsem na výjezdu z Cihelen a později jsem zjistil, že to byla chyba map a né moje. Matně jsem si totiž vzpomínal, že jsem kdysi jel podobnou trasu a vrch Obteč nad Březovou jsem dokázal objet. Jenže tehdá jsem jel dle shocartích cyklomap, které jsou holt asi přesnější. Na cykloserveru je tam totiž dokonce značená cyklotrasa. Dle mapy.cz se to ani objet nedá, ta spodní cesta kousek nad silnicí v lese ve skutečnosti není! No nic, dojel jsem si na pivo na Pilu, použil Krušnokolčí nábližku do Kolové bez zbytečného klesání, rovněž zkratkou jsem se napojil na Okružní pěšinu, projel si milovanou Odpolední stezku a naposledy se vyškrábal na kopec k vodárně a po Jungmanovce jsem dokončil okruh domů. Nastoupáno 1250 m, pěkná projížďka.

TRASA (50 km)

 

Rozhledny a Kronl

Email Tisk PDF

Asi nejhezčí a taky nejnáročnější letošní celodeňák. Obávám se, že další už nepřidáme, bo se má pokazit počasí. Původně jsme sice chtěli jet na Klínovec, ale dle modelu tam mělo bejt zataženo a zima. A tak jsme vyrazili na jih. Protože v pivovaru Kronl otevírají až ve čtyři, stihli jsme to od první návštěvy Mariánek (rozhledna Hamelika) ještě obkroužit přes Planou (rozhledna Bohušův vrch) a Chodovou Planou (polívky ve Sladovně Chodovaru a skvělej zámeckej speciál 13°). Cesta po hlavní z Chodový Planý do M.Lázní byla strašná a plná aut, ale zase jsme ji přelítli rekordní rychlostí a v rekordním čase. Zážitkem byla jízda po oválu dlouhé ploché dráhy (měří 1km), u Kronla jsme pak ochutnali žitnou IPU (podivně světlá a až příliš tříštivá chuť), 11° (ta mi chutnala nejvíc) a trochu slabší 10°. Pak už nás čekal závěrečný výjezd na Kladskou, ze které Luky propadal trudomyslnosti (bohužel ho kolo přestává bavit, tak nevim, s kym budu v budoucnu jezdit), přitom to byla parádní cesta po turistický zelený, žlutý, červený, modrý a zas zelený. Z Čisté jsme se doslova řítili do Lokte, abychom ještě stihli závěrečné pivko u Gartnera (po hříchu letošní první). Z furianství jsem ještě Lukáše doprovodil přes kypu do Chodova, kde mi došlo (hlad, špatně jsem občerstvoval). 133 km, vejškovejch 2,4 km. Paráda.

TRASA (133 km)

Fotografie v plné velikosti

 

Krušnokolci - Rájec

Email Tisk PDF

Normálně by v cykloblogu odpolední výlet pod 50 km neměl co dělat, ale byl to druhý výjezd s Krušnokolci (tentokrát v 7 kusech - karel, míla, monika, petr, pavel a já se šukym) a takovej echt typickej. Jak mě Šuky upozorňoval na jejich drandění terénem, tak toho bylo v úterý opravdu snad až moc. Takovej ten styl přijedeš na louku, podlezeš elektrickej ohradník a jedeš dál tam, kde žádná cesta nevede. Ostatně na mapě je to pěkně vidět. Šílenej byl sjezd z Rájce lesem plnej šutrů a tekutejch písků, ale závěrečnej Bernard v Country salonu byl naopak skvělej.

TRASA (44 km)

 


Strana 1 z 13

Galerie