horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Onen svět

Email Tisk PDF

Normálně bych tady tenhle třicetikilometrový odpolední výletík ani nezmiňoval, ale když ta Langova rozhledna stojí na tak pěkném místě - Onom světě. Projeli jsme taky podél břehů Vltavy a chvílema to tam opravdu připomíná moře. Písečné pláže, skalnaté břehy, lodě na vodě, idylka. Mnoho lidí by taky ocenilo, že jsme z rozhledny až do kempu frčeli pořád z kopce (dobrá, až na jeden drobounkej výjezd za Zahořanama).

TRASA (30 km)

Fotografie v plné velikosti

 

Protivín

Email Tisk PDF

Pro letošní Kola si Lukáš dlouho dopředu připravil monstr vzpomínkový výlet po místech, kde před lety chodíval na puťáky. A tak jsme z Radavy vyrazili směr jih a v patřičných místech si zanotovali: když se ten TÁLINskej rybník nahání, cesta k PROTIVÍNu netrvá hodinu, osm let jsem chodil do MYŠENCE do školy, na břehu Blanice stojí MALETICe.
Kousek, konkrétně do Kučeře, nás na cestě doprovázel Al se Špáčou, celých 115 s námi ušlapal Klusi. Hlavním cílem výletu byl Protivín, kde jsme chtěli pod platany ochutnat nějakou tu místní pivní specialitku. Bohužel, točili tam jenom klasickou jedenáctku a kvasnicovou dvanáctku, navíc jsem na šumavskou topinku čekal přes hodinu! Slabota. Na náměstí nám aspoň Luky ukázal řeznictví, kde si onehdá koupil škvarky a už nenalezl obuvnictví, kde zakoupil své pověstné kristusky (pro sichr hned dvoje). Cestou zpátky jsme vydatně občerstvovali, přesto Klusiho sežehlo slunce a zbytek pobytu trávil nad mísou (případně na míse). Výlet to nebyl špatnej, jen mě trochu vadilo množství aut, a to i na vedlejších silnicích. Ale když chce člověk ujet kilo, nemůže se holt crcat po polích a lesích.

TRASA (115 km)

Fotografie v plné velikosti

 

Klínovec a Plešivec

Email Tisk PDF

Letošní horké a suché léto je pro nás teplomilné požehnáním. Coby slaměnný vdovec a svrchovaný pán volného času (až na tu pohotovost) jsem s Lukášem podnikl v úterý další vyjížďku, tentokrát do hor. Paradoxně jsme během výšlapu na nejvyšší bod v kraji nastoupali celkově nejméně metrů ze všech výletů z poslední doby. Klínovec jsme ztekli tradiční cestou přes Arnoltov a Suchou, jen jsme namísto přes Hroznětín jeli přes Ostrov. Nad Žďárem v lese jsme na rozbité cestě předjížděli maminu s dítětem ve vozejku (valila do Suchý, kloubouk dolu), pod Klínovcem se nacpali borůvek a nahoře na vrcholu nás málem sfouknul ledový vichr z hor. Ani jsme nedali vítězný pivo a rychle sjeli na Božák. Naše tradiční hospoda praskala ve švech, tak jsme polkli Bernarda a klobásu v Adélce. Na vrchol Plešivce už jsme se nedrápali, jen jsme zklesali krásnou cestou pod sjezdovkama do Pstruží. Závěrečný škopek a nakládanej hermoš (Luky kofolu) v Sedleci a po čtvrtý jsem byl doma.

TRASA (79 km)

Fotografie v plné velikosti

 

Rozhledna na Panském vrchu u Drmoulu

Email Tisk PDF

Po dlouhý době konečně klasika jako za starejch dobrejch časů. Sraz u čerpačky v Lokti (v 9:30 jsem jako vždycky o 5 minut nestihl), najeto přes sto km, nastoupáno přes dva tisíce m, krása. Hlavním cílem byla rozhledna (a lesní židovský hřbitov) u Drmoulu, trasa byla má oblíbená přes Kladskou. Teda až na to stoupání do Lobzů - do Noviny sice udělali asfaltku, ale dál na Lobzy je to kamenitej a příkrej děs běs. V Kynžvartu měl být oběd, ale ta ignorantská čísnice mě tak vytočila, že jsme raději přejeli do Val do Březího Vlka. Výborná fazolovka a nepasterizovanej gambáč. Pak už jsme nad Drmoulem vystoupali na ve větru se kymácející rozhlednu a otočili to ku domovu. V Mariánkách ještě oplatka, svěží výjezd do Pramenů, smažák a nakyslej Chodovar, od lesáků utopená cyklostezka Nová Ves-Krásno a přes Bošířany a Kozí hřbety dom.

TRASA (110 km)

Fotografie v plné velikosti

 

Stoupání od Ohře

Email Tisk PDF

Hned druhý den po návratu od moře jsme s Lukym vyrazili na krátkometrážní výlet 11:30-17:15 hod. Měl to být klidný vyjížděcí výlet kolem řeky, ale naše vrchařské nátury si nedaly pokoj, a tak jsme od Ohře neustále stoupali do nějakých kopečků a kopců. Po pivu a párku ve Velichově jsme chvíli hledali nohy, ale závěrečné vrcholové stoupání z Dubiny přes vojenský prostor jsme zvládli se ctí. Ze Žalmanova pak ještě polní propojovačkou na Pilu a rychle domů. Od šesti jsem měl fotbal, ale nebyl to dobrej nápad. Bolely mě nohy, nemohl jsem běhat a jeden hňup mi přislápnul muj problematickej ukazovák na levý noze. Jau.

TRASA (77 km)

Fotografie v plné velikosti

 


Strana 5 z 12

Galerie