horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Nad přehradou

Email Tisk PDF

Celodenních výletů asi letos příliš nebude (vůdce upadl do dlouhodobé letargie a nic s nim neni), takže se do cykloblogu prosadí i lokální odpolední vyjížďky po okolí. I ty totiž můžou být zajímavé, což dokázala hned ta pondělní, na kterou jsem vyrážel až o půl šesté. Výjezd kolem SOS směr Moučné pytle, sjezd do Cihelen, výjezd (brutální, ale netlačil jsem) nad Březovou - první krásný výhled na přehradu, obtočení okolo vrchu Obteč, sjezd do Březový, znovu se vydrápání na kopec po červený a modrý až na Vítkovku a sjezd po žlutý do města. Potom ještě mou oblíbenou Odpolední stezku s mostíkama a výjezd k vodárně a po Jungmannovce na Linhart - po cestě výhled na přehradu z protilehlého kopce, prostě krása. 30 najetech km umocnilo víc jak 1000 nastoupanejch metrů. A v osm jsem byl doma.

TRASA (30 km)

 

kOPIS xTrEAM 2012

Email Tisk PDF

Již po sedmé roztočily naše nohy pedály kol, aby daly zapomenout běžným starostem při tradiční extrémně týmové akci kOPISu. Pro někoho to byla sedmička šťastná, pro jiné(ho) skončila jízda krvavým pádem. Ano, i letos se mezi námi našel vytříbený technik, který neváhal pro pobavení okolí přeletět řídítka svého bicyklu, a navázal tak na Honzovu loňskou exhibici ze Špičáku. Smutnou skutečností ovšem je, že se nikomu nepodařilo onen pád natočit... příště si prosím všichni uvědomme, že takováto vystoupení je třeba nahlásit dopředu, aby na place nechyběl kameraman.

Celý článek...
 

Podzimní Klínovec

Email Tisk PDF

Původně měla být dnešní odpolední vyjížďka rovinatá, ale když jsem si uvědomil, že jsem ještě letos nepokořil nejvyšší horu Krušných hor, změnil jsem ostře plán a lehce před druhou odpolední vyrazil směr kopec. Trochu zákeřně foukal severovýchodní vítr, takže jsem se na záverečný stoupání vyloženě těšil, protože jihozápadní strana Klínovce byla pěkně v závětří. Času moc nebylo, takže jsem to střihnul klasicky přes Arnoltov - až na vrchol to bylo přesně 37km, sfouknul jsem to za dvě hoďky a chlup. Ve stínu na vršku bylo patnáct, ale co byste chtěli, dyť je zítra říjen!  Na sluníčku to ještě pěkně hřálo, tak jsem si dopřál jedno vítězný vrcholový. Oblíknul jsem šusťákovku a tradá dolu přes Mariánskou - překvapivě i touto cestou to bylo přesně 37km, po šestý jsem byl doma. Prostě taková čtyřhodinová odpolední vyjížďka. A Klíňák mám pro letošek z krku.


TRASA: Vary - Čankov - Otovice - Podlesí - Velký Rybník - Hroznětín - Hluboký - Horní Žďár - Arnoltov - Klínovec - Boží Dar - Mariánská - Merklín - Hroznětín - Velký Rybník - Podlesí - Otovice - Sadov - Vary ... (74km)

 

Vary - Praha - Vary

Email Tisk PDF

V pondělí 22.8. jsme se s Lukášem chystali na dlouho plánovaný přejezd hřebenu Krušných hor z Chomutova, ale předpověď počasí nám výpravu na poslední chvíli zhatila. A tu se Luky zmínil, jak by bylo pěkné, zajet si na fotbal (Viktorka proti Kodani o postup do Ligy mistrů) do Prahy na kole. Vzhledem k panujícím optimálním podmínkám (počasí trvale nad 30°C, toho času bez dítěte, plný sil a odhodlání) jsem se pro myšlenku takové cyklotůry doslova nadchnul a rozhodl se tento trochu bláznivý výlet zrealizovat.

Celý článek...
 

Přes Rakousy na Landštejn

Email Tisk PDF

Letošní Kola dělala čest svému pojmenování a krom řady lokálních hromadných vyjížděk se podařil i jeden cyklopočin s výrazným počtem najetých kilometrů. Náš výlet jsme zahájili v peletonu čítajícím pět lidí. Ve Stříbřeci se oddělili Alda se Špáčou a dále na jih jsme pokračovali v trojici s Lukym a Klusim. Důležitou zastávkou na naší cestě byl Chlum u Třeboně, kam chodovští žáci vyráželi na školy v přírodě. Lukáš záhy nalezl zámeček, ve kterém bydleli i hospodu, kam chodili na jídlo. V mém případě bylo hledání ubytovacích kapacit trochu složitější, stálo nás jedno obkroužení města navíc a k tomu jedno vosí žihadlo v mojim krčisku. Ale nakonec jsem na hrázi rybníku Hejtman rekreační centrum Lesák i s tolik populární "Hokejkou" dokázal objevit (a nostalgicky zavzpomínat).
Další cesta nás zavedla do Rakouska, kde jsme zbrázdili příhraniční cesty a přes Haugschlag se vrátili do ČR. V Nové Bystřici jsme pojedli boloňské špagety a rozpoltili naší trojici. My s Lukym jsme na Landštejn pokračovali těžší cestou okolo Větrova (714 mnm), Klusi se rozhodl uskutečnit setkání s jedním známým, který má místo přehazovačky rolo. Na hradě jsme se opět setkali a v bystrém tempu pokračovali v návratu domů. Celý výlet byl pojatý i jako ochutnávka piva, podařilo se nám navštívit 6 hospod a ochutnat 7 druhů piv - viz. trasa.


TRASA: Roseč - Stajka - Hatín - Plavsko - Stráž nad Nežárkou - Pístina - Stříbřec (řezaný Kozel) - Lutová - Chlum u Třeboně (Gambrinus) - Josefsthal - Haugschlag - Griesbach - Grametten - Smrčná - Nová Bystřice (Platan a Schwanzenberg) - Artolec - Mýtinky - Návary - Veclov - Staré Město pod Landštejnem - Landštejn (černohorský Řezák) - Klenová - Senotín - Dobrá Voda - Číměř - Lhota - Sedlo - Lásenice (Lobkowicz) - Vydří - Plavsko (Svijany) - Hatín - Stajka - Roseč ... (111 km)

 


Strana 8 z 12

Galerie