horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Se vším všudy

Email Tisk PDF

To byl panečku výlet. Jel jsem do kopce i z kopce (a kousíček i po rovině), polem, lesem (a kousek i po asfaltu), koupal jsem se v lesním Jezeře, dvakrát jsem letěl přes řídítka (za ten klandr ve vysoký trávě si značenou (byť čárkovaně) spojku mezi silnicemi na Velas a do Děpoltek dávám na blacklist), poštípali mě komáři, U Hastrmana jsem se posilnil Staročechem, prostě tam bylo všechno, co má správný cyklovýlet mít (vlastně jednu věc jsem trochu postrádal - společnost). Ty dnešní mobilní mašinky, to je parádička. Máte tam GPS, stáhnete podkladový mapy a můžete jet na zdařbůh a trasu ladit po cestě dle momentální nálady. Taky jsem v geniální aplikaci Locus zkoušel záznam trasy - funguje to pěkně, jen mi 5km před cílem klekla baterka, takže zbytek trasy jsem musel dokreslit ručně. Pak to vyexportujete do gpx a máte hotovo.

TRASA (55 km)

 

Nad přehradou

Email Tisk PDF

Celodenních výletů asi letos příliš nebude (vůdce upadl do dlouhodobé letargie a nic s nim neni), takže se do cykloblogu prosadí i lokální odpolední vyjížďky po okolí. I ty totiž můžou být zajímavé, což dokázala hned ta pondělní, na kterou jsem vyrážel až o půl šesté. Výjezd kolem SOS směr Moučné pytle, sjezd do Cihelen, výjezd (brutální, ale netlačil jsem) nad Březovou - první krásný výhled na přehradu, obtočení okolo vrchu Obteč, sjezd do Březový, znovu se vydrápání na kopec po červený a modrý až na Vítkovku a sjezd po žlutý do města. Potom ještě mou oblíbenou Odpolední stezku s mostíkama a výjezd k vodárně a po Jungmannovce na Linhart - po cestě výhled na přehradu z protilehlého kopce, prostě krása. 30 najetech km umocnilo víc jak 1000 nastoupanejch metrů. A v osm jsem byl doma.

TRASA (30 km)

 

kOPIS xTrEAM 2012

Email Tisk PDF

Již po sedmé roztočily naše nohy pedály kol, aby daly zapomenout běžným starostem při tradiční extrémně týmové akci kOPISu. Pro někoho to byla sedmička šťastná, pro jiné(ho) skončila jízda krvavým pádem. Ano, i letos se mezi námi našel vytříbený technik, který neváhal pro pobavení okolí přeletět řídítka svého bicyklu, a navázal tak na Honzovu loňskou exhibici ze Špičáku. Smutnou skutečností ovšem je, že se nikomu nepodařilo onen pád natočit... příště si prosím všichni uvědomme, že takováto vystoupení je třeba nahlásit dopředu, aby na place nechyběl kameraman.

Celý článek...
 

Podzimní Klínovec

Email Tisk PDF

Původně měla být dnešní odpolední vyjížďka rovinatá, ale když jsem si uvědomil, že jsem ještě letos nepokořil nejvyšší horu Krušných hor, změnil jsem ostře plán a lehce před druhou odpolední vyrazil směr kopec. Trochu zákeřně foukal severovýchodní vítr, takže jsem se na záverečný stoupání vyloženě těšil, protože jihozápadní strana Klínovce byla pěkně v závětří. Času moc nebylo, takže jsem to střihnul klasicky přes Arnoltov - až na vrchol to bylo přesně 37km, sfouknul jsem to za dvě hoďky a chlup. Ve stínu na vršku bylo patnáct, ale co byste chtěli, dyť je zítra říjen!  Na sluníčku to ještě pěkně hřálo, tak jsem si dopřál jedno vítězný vrcholový. Oblíknul jsem šusťákovku a tradá dolu přes Mariánskou - překvapivě i touto cestou to bylo přesně 37km, po šestý jsem byl doma. Prostě taková čtyřhodinová odpolední vyjížďka. A Klíňák mám pro letošek z krku.


TRASA: Vary - Čankov - Otovice - Podlesí - Velký Rybník - Hroznětín - Hluboký - Horní Žďár - Arnoltov - Klínovec - Boží Dar - Mariánská - Merklín - Hroznětín - Velký Rybník - Podlesí - Otovice - Sadov - Vary ... (74km)

 

Vary - Praha - Vary

Email Tisk PDF

V pondělí 22.8. jsme se s Lukášem chystali na dlouho plánovaný přejezd hřebenu Krušných hor z Chomutova, ale předpověď počasí nám výpravu na poslední chvíli zhatila. A tu se Luky zmínil, jak by bylo pěkné, zajet si na fotbal (Viktorka proti Kodani o postup do Ligy mistrů) do Prahy na kole. Vzhledem k panujícím optimálním podmínkám (počasí trvale nad 30°C, toho času bez dítěte, plný sil a odhodlání) jsem se pro myšlenku takové cyklotůry doslova nadchnul a rozhodl se tento trochu bláznivý výlet zrealizovat.

Celý článek...
 


Strana 9 z 13

Galerie