horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Na Bučinu s Krušnokolci

Email Tisk PDF

Byl jsem v pátek odpo na kole se Šukym (ani to sem nepíšu, protože ač solidních 65 km, byl to jinak pátek 13. jak vyšitej - zmokli jsme, bouchnul mi (při výměně kol, páč jsem si chtěl vyzkoušet jeho nový celopéro) zadní kolo, slibovaná hospůdka na Andělce zavřená, ...) a ten se zmínil, že v úterý jezdí na pravidelné odpolední vyjížďky se skupinou ostřílených bajkerů, co se nejraději prohání lesem a polem a říkají si Krušnokolci. A tak jsem s nimi včera poprvé vyrazil i já. Bylo to skvělé na pilování techniky, vystoupali jsme až na rozhlednu Bučina nad Kyselkou a zpátky jsem si konečně zkusil čárkovanou cestičku ze Šemnice do Dalovic (je tam skvělá lesní knajpa s točeným Krušnohorem). Až na dvojí defekt Karla to nemělo chybu. Když se mrknete na trasu, tak uvidíte, že ten výjezd na Bučinu byl fakt střecha!

TRASA (55 km)

Fotografie v plné velikosti

 

Smyčka z LOPu domů

Email Tisk PDF

V první části cesty domů mě doprovázel šéfik a bolestivě jsme se přesvědčili, že Luby jsou hrozná díra (v zemi). Pracně nabranou výšku jsme ztratili během pár metrů ostrého sjezdu do centra. Následoval nevyhnutelný krpál ven z Lubů a za odměnu dlouhé klesání směr Krajková. Na pivo jsme si museli chvíli počkat, než ve čtyři dorazila hospodská. A protože mi bylo líto meandrovat domů podél Ohře, střihnul jsem si ještě Slavkov přes Třídomí a Kozí hřbety přes Bošířany, takže z toho bylo nakonec solidních 1500 nastoupaných metrů.

TRASA (77 km)

 

Pramen Ohře

Email Tisk PDF

Na dlouhé roky plánovanou pouť k prameni Ohře se mi podařilo zlákat otce myšlenky Lukyho. Překvapil mě svým odhodláním a přijel do F.L. na kole z Chodova, ač jsem ho nabádal k obezřetnosti a využití auta nebo vlaku. Cesta tam vedla podél Ohře a příliš neodsejpala. Takže nás těsně před pramenem zkropila bouře, kterou jsme přečkali v děravym altánu (zaplať pánbůh za něj). Tzv. nový pramen Ohře nás příliš nenadchnul, to ten starý (který jsme si po obrátce neplánovaně nenechali ujít) byl daleko sympatičtější. Mé představy o vítězném pivku v Německu (éčka jsme vezli) vzali záhy za své, protože nás začal tlačit čas (a těch hospod jsme taky moc nepotkali). Nakonec tenhle výlet vstoupí do dějin, protože jsme nestihli pivo ani v Chebu, kde Luky taktak chytil poslední vlak, který bral kola (20:06). Bral to jako ponížení, že nedojel až domů, ale i tak to měl velmi slušných 150 km. Já po odjezdu z nádraží ještě povečeřel svůj oblíbený chebský kebab, zasprintoval po stezce přes Tršnice do Frantovek a před devátou už žíznivě lemtal zaslouženýho Černovara na kolonádě.

TRASA (115 km)

Fotografie v plné velikosti

 

Bismarckova rozhledna

Email Tisk PDF

Krátká odpolední vyjížďka se šéfem, která se do blogu prosadila asi jen proto, že mám fotky z rozhledny. Zklamání ze zavřených hospod Fanynky v Tršnicích, i té v Třebeni vystřídalo nadšení z otevřené restaurace Selský dvůr v Novém Darhově s dobrým Bernardem. Párkrát jsem se tam během pobytu ještě podíval.

TRASA (55 km)

Fotografie v plné velikosti

 

Zatopený most na Jesenici

Email Tisk PDF

Druhý (a želbohu i poslední) den Předkol byl limitován brzkým Aldovo odjezdem, přesto jsme stihli pěknou dopolední vyjížďku po trase Skalka, Cheb, Jesenice (až k zatopenému mostu). Rozlučkové pivko v kempu v Dřenicích, kde musíme příště rozhodně pinknout beach. Já doprovodil Špáču do Varů po trase Zajíc v Kynšperku a Kozlik u Gartnera v Lokti. Stihl jsem pozdravit i část rodiny a večer se nechal odvézt šéfem zpět do lázní.

TRASA (78 km)

Fotografie v plné velikosti

 


Strana 2 z 13

Galerie