horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Nahoru dolu

Email Tisk PDF
Název by taky mohl být Den Dé... fektů. Sraz byl v Děpoltkách v 9:45 a já v 9:15 utrhl při foukání (zas už) ventilek duše, takže jsem opět měnil (a opět přijel pozdě). Dan zas úplně na závěr utrhl řetěz, což je ještě radostnější záležitost. Luky se tentokrát rozparádil a naplánoval to opravdu jako horskou etapu. Škoda, že mi tacháč neměří převýšení, ale takových 1500m to být mohlo. Potkala nás tři zásadní stoupání - Oldřichov, Červená liška, Božák. Jedno veselejší než druhé. Ale taky tam byly krásný sjezdy - třeba do Potůček, nebo podél Holubích skal do Českého Mlýna. Poobědvali jsme jako posledně v Radničním sklípku na Božáku, kde máme známou vrchní a téměř jsme popovídali s Lukášem Bauerem (neměl ale čas, páč honil něco kolem svýho baráku). Bohužel opět nám nebylo přáno dojet suchou nohou, naštěstí jsme se stihli před bouří schovat U hastrmana na Velasu (i když dojezd tam byl o hubu, málem nás smetl vítr ze silnice). Nakonec nám paní vrchní pustila i fotbal, ale jelikož se Ghana proti Brazilcům nezmohla na důsledné zakončení svých nadějných šancí, valil jsem to o půlce dom.

TRASA: K.Vary - Otovice - Nivy - Děpoltovice - Lužec - Oldřichov - Pernink - Horní Blatná - Potůčky - Český Mlýn - Zlatý Kopec - Boží Dar - Mariánská - Lípa - Merklín - Hroznětín - Velký Rybník - Otovice - K.Vary ... (94 km)

 

Klínovec v bouři

Email Tisk PDF
Konečně jsme se dočkali příjemných třicetistupňových teplot, a tak uzrál čas vyrazit. Bohužel rosničky v těchto dnech zrovna neoplývají jistotou ve svých věštbách, a tak místo abysme vyrazili v úterý (to bylo krásně...), den D (dovolených) byl stanoven na středu. Ze srazu v Hroznětíně jsme poklidným tempem a pod slunečními paprsky vyrazili k metám nejvyšším, alespoň co se týká Krušných hor. Cesta lesem do Suché nám příjemně ubíhala (byť oblohu začala halit temná mračna), ale na jejím konci nás čekalo nepříjemné překvapení v podobě hospody u Pašeráka, která má ve středu zavírací den. V tu dobu už bylo také jasné, že bez vody se to dnes neobejde a ač jsem duchapřítomně navrhoval, že přečkáme bouřku v bezpečí obce, vyrazili jsme lesem zdolat vrchol Klínovce. Ze všech stran se ozývalo zlověstné hřmění (trvalo neuvěřitelných 15 minut v kuse!!!), a pak to přišlo. Obloha se otevřela a z nás byli rázem vyznavači extrémních sportů. Pod zběsilou palbou krup jsme nakonec našli útočiště v lesním altánu, kde jsme trpělivě (za sýčkování neznalého Lukyho, který neustále omílal něco o zadržení bouřky horou :-) vyčkali vyjasnění a s koly na zádech vyrazili po žluté značce (a kluzkých kamenech) na vrchol. Ve 12:45 byl dobyt (na tacháči mi svítilo srandovních 32km), dali jsme vítězné vrcholové pivko a na oběd se spustili na Božák. Boží hospodu u Bóži tam zatím nemaj, tak jsme vzali zavděk tou, kam chodí na oběd z místního infocentra. Po polévce, jídlu a dvou pivkách nám přišlo vhod, že cesta do Blatný vede rovinou (jako vystřiženou ze skotský krajiny). Při sjezdu do koliby u Medvěda jsem si dal letošní maximálku (75,3 km/hod), vypili tamtéž jeden krýgl a po krátké poradě se vydali nejkratší cestou dom. Následoval tedy 10km sjezd zpět do Hroznětína, kde jsme symbolicky uzavřeli kruh výletu a vydali se zpět k domovům.

TRASA: K.Vary - Otovice - Podlesí - Velký Rybník - Hroznětín - Bystřice - Hluboký - Horní Žďár - Suchá - KLÍNOVEC - Boží Dar - Horní Blatná - Pernink - Pstruží - Merklín - Hroznětín - Sadov - Lesov - Dalovice - K.Vary ... (78 km)

 

Krásenská věž (sportovní den kOPISu)

Email Tisk PDF
Akce organizovaná borci z operačního se opravdu vydařila. Startoval jsem ráno před devátou, v Královskym Poříčí se připojil Dan, a pak už to šlo jako na drátkách. V Šabině nám natočili první pivo, které zřejmě přivábilo téměř kompletní zbytek výpravy, protože se přihnal vzápětí. V Kynšperku, kde byl oficiální start "maratonu" jsme popřáli nevěstě Renče, navštívili náměstka a po dalším pivním obžerstvení konečně vyrazili vstříc výšinám. Trasa nebyla pro měkoty a hned první strmý lesní úsek krutě narušil homogenitu startovního pole. Pak už se střídavě šlapalo, čekalo a u všudypřítomného doprovodného vozidla občerstvovalo (pivo bylo chlazené :-). Za zmínku jistě stojí příhoda s trampem se psem na krku, kterého jsme, neznaje místní lesní zkratky, předjížděli asi 3x, abychom pak neuposlechli jeho rad o správném směru odbočení (hlava mapa), díky čemuž jsme si dali 3km stoupání navíc a s trampem se setkali znovu až v hospodě v Kostelce, kde už půl hodiny vysedával. Taky nemohu nepřipomenout brilantní výstup Míry v džínách a polobotkách, který se před výjezdem na Rovnou nechal vyhecovat a vyvezl Ivče kolo s nasazením vlastního života až nahoru, což pak komentoval slovy: "Takovou anomálii jako tenhle kopec jsem ještě neviděl!". A kopec to byl fakt slušnej, rozhodně horská prémie první kategorie (což ještě umocňoval fakt, že jsme si před výjezdem nacpali břicha grilovanou klobásou a starobrnem). Náladu jsme chtěli vygradovat v hospodě u Divočáka v Krásně, ale bohužel shlédnutí fotbalového mače české reprezentace s Ghanou mělo přesně opačný efekt. Smutek z nás spadl při závěrečném výšlapu ke krásenské věži, a pak už jsme jenom chlastali a v pravidelných intervalech šplhali na rozhlednu a zpět. Usínali jsme pod hvězdami...

TRASA: K.Vary - Loket - Královské Poříčí - Sokolov - Citice - Tisová - Šabina - Libavské Údolí - Kynšperk - Zlatá - Dvorečky - Studánka - Smírčí kříž - Kostelní Bříza - Rovná - Podstrání - Krásno ... (80 km)

 

Četníci

Email Tisk PDF
S koncem prázdnin konečně přišlo léto, a tak jsme dlouho neváhali, vzali si dovolenou a vyrazili. Jelikož rána jsou chladná, byl sraz nad Loktem až v deset... no Lukáš s Míšou už tam na mě zase čekali. Trasu zajišťoval jako vždy Luky a tentokrát si dal opravdu záležet (i když pozor na ta zbloudění!). Až do Krajkové jsme jeli pohádkovým lesem, pokračovali po staré známé vedlejšce na Kraslice, kde jsme posílili organismus obídkem za německé ceny (žádný pivko za 14 a řízek za 35 jako v Krajkový) a chca nechca absolvovali převýšení 400 m na 6 km při výjezdu pod Špičák. To už přemáhala naše netrénovaná (to to deštivý léto) těla únava, takže pěkná vyhlídka na Glasbergu (já to řikal!) nás ani příliš neoslovila. Pak už následoval jen sjezd na Šindelku, výjezd!!! (nepochopitelné) do Nejdku, kde jsme si ani nedali rozlučkové pivko!!! a uháněli dom. Zajímavostí dne byla vysoká koncentrace cajtů, z nichž ten první, přívětivý, nám v Krajkové ochotně nastínil cestu do hospody, zatímco ten druhý, rovněž přívětivý, nám v Kraslicích přednesl kázání o ježdění na kole zákazem vjezdu a nezbytnosti vozit při sobě doklady, a po představení se svobodného pána Lukáše Kučery z Chodova nás zkušeně nasměroval do nejdražší ze všech 37 hospod ve městě - asi místo pokuty.

TRASA: K.Vary - Loket - Královské Poříčí - Svatava - Hartenberg (Hřebeny) - Krajková - Kraslice - Šindelová - Lesík - Bernov - Nejdek - Nová Role - K.Vary ... (110 km)

 

Ve čtvrtek do Úterý na červencový třešně

Email Tisk PDF
Etapa plná zvratů a rozporuplných pocitů. Dle domluvy jsem čekal v 9:30 v Březový a kde nic tu nic. 9:36 se přiřítil rozladěnej Luky a hned hlásil, že od nynějška nedomlouvá SRAZ, alébrž ODJEZD v tolik a tolik tam a tam. Sraz v devět u Benziny v Chodově zkrátka Míša nestihl a i celý zbytek dne byl pro něj spíš očistcem než zábavou. Zkrátka měl v kondiciogramu kritickej den. Důkladně nás prověřilo hned první stoupání do Hlinek a byla to taková předzvěst prozatím nejnáročnějšího letošního výletu. Kopec stíhal kopec, což nás v první polovině dne nijak nedeprimovalo (až na Míšu) a mezi Útvinou a Otročínem mezi nás dokonce zavítaly Lukyho endorfiny (a to ještě před zastávkou u pole s nezralými makovicemi :-). V Úterý jsme byli coby dup, ochutnali slibované třešně, zkoukli ohořelé chalupy, minuli zavřenou hospodu a vyrazili se najíst do Bezdružic. Po zdolání horské prémie I. kategorie, kdy já chytl parádní švung, zatímco Luky ztratil poslední zbytky sil a Míša poslední zbytky dobré nálady, jsme se sice nenajedli v místní hospodě (plec na kmíně nebo paprikový lusk), ale místní rozhlas s Michalem Tučným a hlasatelkou (a jedna chlazená gábina) nám přeci jen vrátili radost do života. Jedli jsme až v Konstantinkách, no jedli... Luky už ví, že i plněný knedlíky se zelim můžou stát za hovno. Z K.Lázní jsme se konečně obrátili k domovu a byl to kopec za kopcem. Peloton se nám vinou nevyrovnaných výkonů trochu roztrhal, sjeli jsme se až v Teplý. Před Mnichovem jsme si dali neplánovanou pauzu, Lukáš si vyndal z předního kola připínáček, poděkoval mi za náhradní duši, montpáčky a pumpičku a mohli jsme pokračovat. V Mnichově přepadla konečně krize i mě a nebýt hospody v Pramenech, tak jsme to snad ani nedojeli. Vzpamatovali jsme se až při ukončení v Lokti u Gardnera, kterážto hospoda se pomalu stává takovou pěknou tradicí. Na rychlostní zkoušce Loket-Vary jsem byl ještě ve Svatoškách odchycen Šnoblikem s Barym, dal malé ústupové a konečně po 143 km dorazil dom. Výlet do Úterý se zkrátka vydařil!

TRASA: K.Vary - Březová - Stanovice - Dražov - Hlinky - Přílezy - Útvina - Sedlo - Brť - Otročín - Proseč - Prachomety - Bezděkov - Vidžín - ÚTERÝ - Bezdružice - Nová Ves - Konstantinovi Lázně - Kokašice - Čeliv - Dolní Polžice - Horní Polžice - Pačín - Loučky - Teplá - Mnichov - Prameny - Krásno - Horní Slavkov - Loket - K.Vary ... (143 km)

 


Strana 11 z 11

Galerie