horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

První jarní vyjížďka

Email Tisk PDF
Mám za sebou prvních letošních 48 km. Včera jsem se jel podívat na sníh: N. Role (jedu nadšeně a svižně, před Děpoltovicema mi padá řetěz) - Děpoltovice - Lužec (sníh už začíná, teplo, kape ze mě pot) - Oldřichov - Pernink (cíl mého výletu, spousta sněhu ale na lyžování je to už špatný, jižní svahy pouze se zbytky sněhu, vleky co vidím, stojí, chladno) - Pstruží (sníh ubývá, při sjezdu zima, třesu se) - Merklín (bez sněhu) - Odeř (krize, celkové vyčerpání, bolest zátylku a zadku, nohy netáhnou a třesou se mi, deprese, uvažuji o tom, že přestanu jezdit na kole, jestli to mám za potřebí) - Děpoltovice (jedu na vůli a přestávám vnímat okolí) - N. Role (na stoupání od Rolavy se dost soustředím, abych neměl v obci ostudu a překvapivě ho zvládám celkem bez větších problémů ale hned za železničním přejezdem mě předjíždí ňáká holka na kole, nemám sílu se jí držet a tak mizí daleko přede mnou). Včera večer jsem měl zesláblé nohy tak, že neměli ani sílu unést mé lehké tělo. Jako kdybych měl o 20 kg víc. Dnes už je to dobrý.
 

Fw: Tiskový servis KN

Email Tisk PDF

V nedělním horkém odpoledni se na fotbalovém hřišti v Bečově nad Teplou utkali v zápasu sezóny dva kluby bojující o udržení ve III. třídě, domácí Slavoj a Nová Role B. Rozhodnout mělo právě toto jediné utkání, jehož důležitost si obě družstva uvědomovala, což v případě domácích znamenalo, že se vůbec sešli, hosté zase využili možnosti postavit hráče svého "A" mužstva, kterému již soutěž v krajském přeboru skončila. Vzhledem k uvedeným faktům byli favority hráči Role, i když domácí prostředí tuto kvalitativní převahu nízkou kvalitou hrací plochy částečně eliminovalo a i v hledišti mírně převažovali diváci z města Bečov, přestože Nová Role vypravila na této úrovni ne často vídaný autobus s příznivci.

Celý článek...
 

Úvaha nad emailem

Email Tisk PDF
Ještě jsem nezačal psát a už s tim mám problém.Když píšu jen tak bezpředmětně,tak nevim co napsat za "Předmět:", proto nenapíšu většinou nic.
Celý článek...
 

Beran day

Email Tisk PDF

K Beranovým dnešním narozeninám jsem měl připravenou krátkou blahopřejnou řeč na téma brzké uzdravení kontra zneužívání nemocenské, coby hlavní vymoženosti sociálního státu, ale pod vlivem posledních informací z hlavního stanu a druhé ruky (ovšem prvního mezi rovnými či teď spíše zlomenými bolem) jsem samozřehmě připraven svůj projev modifikovat aby lépe odpovídal stávající vážné situaci.

Celý článek...
 

28th March

Email Tisk PDF

Vážení spoluobčané,

v této zjitřené době doléhající na mysl i duši člověka plnou vahou všech problémů a konfliktů současného světa, vnitřního či vnějšího, narůstá společnský požadavek po usměrňujícím, chcete-li korektivním činiteli, jenž by obci (jakožto společenství občanů v obecném slova smyslu) při stávajícím globalizačním tempu ukázal a pomyslně tak do obecného povědomí vrátil zákonem povolenou padesátku. Ve věku katalyzátorů a kolísavých cen ropy na světových trzích, je těžké avšak žádoucí nežádoucí tendence moderovat (zpomalit). Úkol pro celého člověka, čas si žádá činy.

Celý článek...
 


Strana 4 z 5

Právě připojeni - hostů: 20