horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Mistři

Email Tisk PDF
„Mistři!", „Je to tam...", „Titul je náš." „Češíííííí...". Tak tohle všechno mohl náhodný pozorovatel slyšet v jeden nedělní květnový večer snad ze všech oken paneláků, vil a hospod, co jich jen v České republice je. Kdo neměl včera před osmou večerní ruce nad hlavou a nekřepčil nadšením nad fantastickým úspěchem národních barev, ten jakoby nebyl. Celý národ rozjařeně oslavuje triumfální obhajobu zlatých medailí české hokejové reprezentace, vůbec poprvé v historii se takto můžeme radovat už druhý rok po sobě. Tým kolem Dopity, Reichela a Čechmánka znovu dokázal světu, kde se v současnosti hraje ten nejlepší hokej a tím nejlepším možným způsobem odpověděl na chmurné vize některých škarohlídů (ehm, šáhněme si do svědomí, i já sám patřil k těm pochybovačným zatracencům), které letos národní celek do Petrohradu provázely. Podívejme se, jak český úspěch prožívala jedna pražská vysokoškolská kolej.
Celý článek...
 

Není nad kouření

Email Tisk PDF
Všechny významné světové agentury zítra zveřejní neočekávanou, fantastickou zprávu, která naprosto změní dosavadní pohled na život člověka. Náš deník, který je vždy o krok před konkurencí, se díky svým dobře utajovaným zdrojům dostal k cenným informacím dříve než ostatní, a proto může svým čtenářům již dnes nabídnout šokující výsledky mezinárodní výzkumné společnosti SMOKER&CRAB. Podle studie vypracované touto váženou institucí je donedávna zatracované kouření naprosto neškodné, naopak má na lidský organismus blahodárný vliv. „Minimálně dvě cigaretky denně" - tak bude znít nový slogan všech zdravotních osvětových kampaní.
Celý článek...
 

Revoluce v českém fotbalu

Email Tisk PDF
Fotbalový klub Slávia Praha se po dlouhém a bolestivém odhodlávání rozhodl změnit fotbalovou filosofii. Doposud se všechny týmy, včetně toho z Edenu, sobecky hnaly za body, ti nejlepší s vidinou zisku titulu, ti méně šťastní (a méně bohatí) s nadějí na záchranu v nejvyšší soutěži. Od prvního dubnového pátku magického roku 2000 je ale všechno jinak.
Celý článek...
 

Konec četníků v Čechách

Email Tisk PDF
Karel Čapek kdysi ve svých Povídkách z jedné kapsy napsal: "Četníci, pane, to jsou vzdělaní lidé, čtou noviny a tak; krom toho znají každý kámen a mají náramný vliv." Bohužel, dnes se nad touto větou většina z nás jen pousměje. Od dob, kdy česká veřejnost uznávala četnictvo jako jednu z nejvyšších autorit, kdy se slušní lidé mohli na strážce veřejného pořádku spolehnout a měli k nim patřičnou úctu, totiž uběhla spousta času. Z četníků se stala na dlouhou a smutnou dobu veřejná bezpečnost, od sametové revoluce bdí nad pořádkem v České republice pro změnu policie. Doba, kdy opětovně dojde na Čapkova slova, je však zatím stále v nedohlednu.
Celý článek...
 

Slalom mezi výkaly

Email Tisk PDF
Již delší čas pozoruji, že se v pražské čtvrti Holešovice čile rozvíjí nové sportovní odvětví. Aktivně se do něj zapojují staří i mladí, muži i ženy, lidé v drahých oblecích i ušmudlaných montérkách. Je vskutku neuvěřitelné jak široké pole zájemců si tento nový, všelidový druh zábavy osvojilo. Tím sportem, který se dere do popředí všeobecného zájmu holešovické veřejnosti je slalom mezi psími výkaly.
Celý článek...
 
Více článků...


Strana 5 z 5

Právě připojeni - hostů: 17