horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Minority Report

Email Tisk PDF

Film podle stejnojmenné povídky Philipa K. Dicka (ano správně - Blade Runner!) s Tomem Cruisem v hlavní roli ukazuje, jak by také mohl vypadat svět v roce 2054. Speciální policejní oddělení pre-crim řeší pomocí tušitelů budoucí vraždy v současnosti. Zajímavý nápad, dokonalé zpracování (chvílema mě mrazilo jak při Lynchovi- třeba babka s fajfkou) a hlavně překvapivé dějové zvraty jsou hlavní devizou filmu. Jen ten americkej "těhotnej" závěr si mohl Spielberg odpustit (a nebo asi nemohl :-).

Režie: Steven Spielberg

 

Čistá duše (Beautiful Mind)

Email Tisk PDF

Když jsem v sobotu 26.3.´05 na ČT1 znovu shlédl tenhle film s fantasticky přesvědčivým Russellem Crowem v hlavní roli, uvědomil jsem si, že není myslitelné se o něm na tomhle místě nezmínit. Život geniálního matematika Johna Nashe zobrazuje film se strhující lehkostí, hloubkou a citem. Nezlomná láska Nashovi ženy Alice v podání Jennifer Connelly mě naprosto spolehlivě, vždy a znovu rozbrečí.

Režie: Ron Howard

 

Láska nebeská (Love Actually)

Email Tisk PDF

Pěkně udělaný film pro každého, u kterého skrápne nejedna slza a zazáří nejeden úsměv. Prostě hezký film o různých podobách a projevech lásky. Bude se líbit kamarádům, rodičům, prarodičům...

Režie: Richard Curtis

 

Requiem za sen (Requiem for a dream)

Email Tisk PDF

Neskutečně silný zážitek, který se nedá věrohodně popsat, chce to vidět (a to nejlépe v dobrym kině nebo na domácím kině)! Jen pro silné nátury (neboli já byl z toho moc špatnej). Film o závislostech. Nejlepší zvuk, jakej jsem zatim doma "měl".

Režie: Darren Aronofsky

 

15 minut (15 minutes)

Email Tisk PDF

Dle rozporuplných a nijak oslavných kritik jsem od tohoto filmečku nic nečekal, a tak jsem mohl být pouze příjemně překvapen. A taky jo. Líbil se mi "protiamerický" duch filmu, fakt, že hlavního klaďase zabili někdy v půlce, a samozřejmě excelentní výkon Karla Rodena. Odpouštím i laciný holywoodský závěr, kdyby film skončil -15 minut, byl by ještě lepší.

Režie: John Herzfeld

 


Strana 15 z 15

Dojmy a postřehy


Právě připojeni - hostů: 32