horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Requiem za sen (Requiem for a dream)

Email Tisk PDF

Neskutečně silný zážitek, který se nedá věrohodně popsat, chce to vidět (a to nejlépe v dobrym kině nebo na domácím kině)! Jen pro silné nátury (neboli já byl z toho moc špatnej). Film o závislostech. Nejlepší zvuk, jakej jsem zatim doma "měl".

Režie: Darren Aronofsky

 

15 minut (15 minutes)

Email Tisk PDF

Dle rozporuplných a nijak oslavných kritik jsem od tohoto filmečku nic nečekal, a tak jsem mohl být pouze příjemně překvapen. A taky jo. Líbil se mi "protiamerický" duch filmu, fakt, že hlavního klaďase zabili někdy v půlce, a samozřejmě excelentní výkon Karla Rodena. Odpouštím i laciný holywoodský závěr, kdyby film skončil -15 minut, byl by ještě lepší.

Režie: John Herzfeld

 

Fanánek - Jevany

Email Tisk PDF

Tři sestry jsem nikdy moc nemusel, Františka Moravce vnímám spíš jako uznávanýho textaře, který je ovšem interpretován mimo moje zorné pole. Ale znáte mě - když se mi něco podsouvá dostatečně intenzivně (mistrem byl Klusi na koleji - viz. Psí vojáci a Smashing Pumpkins), tak se mi to obvykle zalíbí. V případě Hagenovo sólového alba Jevany stačilo pustit hitovku "Tuica" (ta mě oslovila netradičně hned na první poslech) a už jsem se pídil po zbytku desky. Záhy jsem zjistil, že Tuica se tomu zbytku hodně vymyká (stejně se mi dost brzo ohrála).  Srandista Fanánek natočil vlastně hip hopovou desku s občasným úletem mimo žánr (Plantážníci se svým country banjem).

Kdybych to měl shrnout, tak bych nikdy nevěřil, že budu právě tuhle muziku poslouchat s takovým zalíbením.

 

Čtenářský deník do září 2008

Email Tisk PDF
Barbora Nesvadbová - ŽIVOT NANEČISTO
Nekamenujte mě, já jen hledal v knihovně knihu útlou tak, aby existovala reálná naděje, že jí budu schopen přečíst v rozumném časovém horizontu. Jinak jasně že čtivo typicky určené ženám, pokud bych měl k někomu přirovnávat, tak je to takový Bukovski s mnohem širším psychologickým záběrem.

Kundera Milan - SMĚŠNÉ LÁSKY
Soubor sedmi povídek s milostnou tématikou. Čte se to dobře, taková oddychovka.

Richard Gordon - CVOCI ZJARA
Tenká oddechovka prošpikovaná suchým anglickým humorem. Začal jsem jí číst náhodou, zrovna se povalovala na stole (měla jí totiž rozečtenou Baruška). Dobře jsem se pobavil, zejména lord Horacius Brickwood coby strýček hlavního hrdiny Teddyho je famózní figura.

Celý článek...
 


Strana 15 z 15

Dojmy a postřehy


Právě připojeni - hostů: 21