horovi.info

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Jiří Kulhánek - Noční klub (I a II)

Email Tisk PDF

Po ostudně dlouhé době jsem vzal do ruky knihu (Kindla - praktická to věcička) a dobře se pobavil. Na webu najdete jen dva druhy hodnocení. Jedni knihu zatracují coby brak a škvár s mizernou češtinou, druzí ji vychvalují do nebes za námět, originalitu a čtivost. Těch druhých je drtivá většina, na cbdb.cz mají oba díly shodně 93%. Apropo, rozdělení do dvou dílů, jejichž vydání od sebe dělí tři! roky (2002 a 2005) je podivnou marketingovou záležitosí - knihy totiž naprosto plynule navazují.
Hned první kapitola připraví čtenáře na to, že o krev a haldy vnitřností nebude nouze. I když je Noční klub umě zasazen do reálného světa, je třeba moc nepřemýšlet a číst ho jako Tarantina. Pak si všechny ty zabijáky a upíry v čele s panem Tobiášem (a Tím druhým) vychutnáte bez újmy na psychickém zdraví. A ještě se budete chvílemi za břicho popadat.

 

Půldruhé hodiny zpoždění

Email Tisk PDF

V neděli jsme s Baruškou shlédli v pražském divadle StudioDva hru Půldruhé hodiny zpoždění. Společnost nám dělali Aleš s Barčou a všichni čtyři jsme se shodli, že to byl dobrý kus. Dokonce jsem se dvakrát zasmál i nahlas (samozřejmě už jsem zapomněl čemu). Představení trvá cca. hodinu a patnáct minut, což je tak akorát, aby vás dva herci na jevišti nepřestali bavit. O hereckých kvalitách dua Kolářová Lasica není třeba pochybovat, hru příjemně osvěžuje kombinace češtiny a slovenštiny. Téma manželského soužití po třiceti (nebo kolika) letech společného života bude aktuální vždycky, takže tahle hra nikdy nezestárne.

 

Mig 21

Email Tisk PDF

Macháček a spol. odstartovali koncertní šňůru k novému albu Album v Liďáku, a protože naši mohli v pátek večer hlídat, vyrazili jsme s Baruškou do Staré Role trochu se odreagovat. Děda nám navíc dělal taxikáře, což je při podobných akcích obrovské plus. Hned u vchodu jsem se bohužel vytočil nad pořadatelskou neschopností - jedinej maník (druhej dával razítka) lístky trhal i prodával, tudíž se mu před dveřmi logicky kumulovali lidi. Uvnitř jsem se naštěstí obratným manévrem u přeplněného baru zklidnil pivem, pro ženu jednu kolu a už jsme parkovali v patře na ochozu na docela přehledném místě (které v průběhu koncertu častečně znepřehledňovali naklánějící se trsající opilci). Koncert namísto ohlášených osmi hodin začal v půl devátý, to asi ten ucpanej vchod. Lidový dům je na podobné "klubové" akce jako stvořený - pojme dost diváků, ale přitom je kontakt s pódiem ze všech míst sálu i balkónu velmi intenzivní. Takže atmoška vynikající, ovšem ozvučení koncertu na můj vkus podprůměrné (nepočítám kolaps hlavního mikrofonu při úvodní písni - to byla spíš sranda, kdoví jestli né nahraná). Bohužel jsem asi zestárl natolik, že nějakej velkej odvaz z mé strany se nekonal a jen jsem trochu nostalgicky vzpomínal na rok 2002, kdy jsme to na MIGách roztáčeli v chomutovské sportovní hale s bandou hasičů (vzpomínky z koncertu notně vybledli, ale vybavím si, jak jsem pak v nějaké chomutovské knajpě hrál na piáno a Kléťa vybíral po hospodě drobný do klobouku... ;-).
Né že by byl styl hudby Mig 21 moje krevní skupina, ale Macháček je prostě dobrej (včetně zpěvu - tam pozor, opravdu velmi poslouchatelný hlas se solidním rozsahem! a navíc se kvůli filmu Pohádkář naučil hrát na ukulele :-), byť chlapec taky nemládne a na hlavě se mu dělá plešatý kolečko. A možná ještě větší ulítlo je trumpetista Hrdlička, to je fakt exkluzivní postavička (bosky tam bafal jointa a poletoval po pódiu jako drobný hmyz). Hráli se věci staré i starší (všechny hitovky), taky pár nových kousků... každopádně z nové desky zaznělo až na "Policajtku" (věčná škoda, že jí nedali!) všech 13 písní. Album také pokřtili za pomoci jedné slečny z publika a po desátý večer všichni přítomní kapele uvěřili, že "Karlovy Vary má rád...".

 

Kryštofkemp

Email Tisk PDF

Richard Krajčo se rozhodl udělat hudební festival po svém a v loketském amfiteátru se mu to povedlo náramně. Koncerty začínaly v poledne a po ose LENNY (pro mě veliké pozitivní překvapení a neskutečnej hlas drobné dívenky), NEBE (tak ty jsem trochu zlajdal a neviděl z nich nic, ale Baruška říkala, že to jsou spíš šoumeni), MAREK ZTRACENÝ (tak klobouk dolů před timhle borcem, vysloveně koncertní týpek s intenzivním napojením na publikum, dobrá muzika a skvělá show), MŇÁGA A ŽĎORP (velký odborník na Mňágu Špáča konstatoval, že Fiala a spol. zůstali malinko za očekáváním. Asi by to bylo lepší někde v menším klubu než pod na velký stage pod hradem, ale i tak jsme si dost zabékali... akorát Nagasaki Hirošimu mi nedali, ač jsme se jí se Špakounem důrazně dožadovali) jsme se v šest večer dopracovali ke KRYŠTOFům. Dvě hodiny jsme vydrželi poskakovat a zpívat, Kryštof je prostě násobně lepší na živo, než z desky. No a zbytek? Spousta stanů, tu s pivem, tu s hracími koutky pro děti. Ostravar 10° mi přišel divně kyselej, tak jsme se se Špáčou nalívali dvanáctkou. Alda byl bohužel vozem, tak musel chudák střízlivět. Viky spokojená, vydržela i na večerní hraní u táboráku (U mě dobrý). Tož dobre to bylo!!!

 

Čechomor v letňáku

Email Tisk PDF

Sobotní večer, zvučné jméno kapely, lacinej lupen (za kilo) a ideální počasí. To vše přilákalo 7.června do varského letního kina davy diváků, osobně to odhaduju na 4 tisícovky a vejš. My jsme po příchodu nevzdali hledání kvalitního místečka a nakonec ulovili exkluzivní plac ve druhý brázdě hned naproti pódiu. Z těch negativních zážitků musím zmínit dvě mega fronty na pivo - dva přítomné stánky byly na zahnání žízně přítomných alkoholiků směšně málo. Takže jsem si tu frontu půl hodiny vystál a raději jsem koupil hned tři škopky, abych už víckrát nemusel. No a pak už tu máme jenom pozitiva. Odvoz na/z koncertu nám zajistil Pepča, čímž nám ušetřil spoustu starostí. První předkapelu - Všichni Svatí, jsme stihli na poslední dvě písničky, takže nehodnotím. Zato druhá formace - U mě dobrý, byla velkým překvapením. Varští buržousti, v čele s Holoubkem to slušně rozbalili, jmenovitě zrovna Karel překvapil rozumnou doprovodnou kytarou a hlavně příjemným hlasem. Folkový, country a malinko rockový repertoár mně osobně plně vyhovoval, Nedvědi byli skoro lepší než originál. Chlapci si chytře pozvali profesionálního houslistu coby hosta, a ten to samozřejmě muzikantsky výrazně pozvednul. Doprovodné "taneční" vystoupení šesti krojovaných důchodkyň s několika secvičenými krokovými variacemi bylo vtipným zpestřením. V devět konečně nastoupili na plac mistři, bohužel bez Karla Holase (nepodařilo se mi vygůglit, co s nim je). Taras Voloshchuk ho sice na housle bez problémů zastoupil, ale želbohu bez zpěvu. Občas zkoušel přizpívávat čelista Pavlík, ale souzvuk hlasů Holas-Černý prostě nenahradíš. Aspoň že na ženský vokály měli sebou Marešovou, ta byla tradičně výborná. První čtyři písničky se nedařilo nazvučit právě Tarasovy housle, takže začátek byl trochu rozpačitej. Ale koncík tradičně gradoval a na konci už všichni skákali a mávali, prostě odvaz. Třípísničkový přídavek a po desátý endeschlus. A nezahráli mi Vyšly ryby, takže deset procent z hodnocení dolu! Nějaký fotky jsou tady.

 


Strana 6 z 15

Dojmy a postřehy


Právě připojeni - hostů: 10